WindowsProgramyArtweaver 5.0.7

Artweaver 5.0.7 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
Boris Eyrich
Licencja:
Darmowa z wyjątkiem zastosowań komercyjnych
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
11,72 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
291

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Prosta i bezproblemowa obsługa również dla początkujących użytkowników.
  • Wierne odwzorowanie przyrządów malarskich i rysowniczych.
  • Możliwość tworzenia obrazu od podstaw, również za pomocą tabletu.
Minusy:
  • Brak możliwości wczytania np. zdjęcia do edycji.

Artweaver jest prostym i bezpłatnym programem, który przypadnie do gustu przede wszystkim amatorom malarstwa i początkującym, który chcą się nauczyć grafiki komputerowej od podstaw. Podobnym przykładem może być np. Corel Painter, choć w przypadku opisywanego programu, obsługa jest o wiele prostsza. 

 

Niestety za pomocą programu Artweaver nie dokonamy edycji gotowych zdjęć czy obrazów, ale jeśli ktoś szuka programu do malowania, ale wymaga nieco opcji, niż oferuje systemowy Paint, ten z pewnością będzie zadowolony. Program umożliwia skorzystanie cyfrowych, a zarazem realistycznych odpowiedników narzędzi, które są wykorzystywane przez plastyków. Są to między innymi różnego rodzaju pióra, pędzle, ołówki, kredy, flamastry, a także węgle, kredki i gumki. 

 

Niektóre funkcje docenią również początkujący graficy, gdyż istnieje możliwość robienia warstw i przeźroczystości. Pracę w programie ułatwiają pomocne filtry - ich lista jest dosyć obszerna, a jej powiększenie jest możliwe przy skorzystaniu z zewnętrznych wtyczek dostępnych w Internecie. Co prawda program Artweaver obsługuje swój własny format graficzny o nazwie AWD, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z innych popularnych rozwiązań tj. JPEG, BMP, PNG, GIF, PCX, TGA, TIFF. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0