WindowsProgramyAshampoo WinOptimizer 10.02.05

Ashampoo WinOptimizer 10.02.05 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Ashampoo GmbH & Co. KG
Licencja:
Trial
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
29,16 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
288

Nasza ocena:

Patryk Nowak
Plusy:
  • Ogromna ilość ciekawych opcji optymalizacyjnych.
  • Prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Możliwość trwałego wykasowania danych lub ich przywrócenia po przypadkowym skasowaniu.
Minusy:
  • Niektóre funkcje na różnych konfiguracjach sprzętu nie działają najlepiej.
  • Sporadyczne problemy z wydajnością i stabilnością.

Ashampoo WinOptimizer to bardzo kompleksowe i wygodne w użyciu oprogramowanie, za pomocą którego dokonamy skutecznej optymalizacji i konserwacji systemu operacyjnego Windows w edycji XP, Vista lub najnowszych wersjach 7 i 8.

Program Ashampoo WinOptimizer, podobnie jak inne oprogramowanie tego typu, posiada podstawowe funkcje umożliwiające wykonanie czyszczenia dysku oraz rejestru systemowego – po skanowaniu, program usuwa zbędne i niepotrzebne elementu uwalniając miejsce na dysku twardym. Ponadto za pomocą programu możemy zarządzać aktywnymi procesami oraz programami z listy autostartu, czyli aplikacjami uruchamianymi wraz ze startem systemu Windows.

Interfejs programu Ashampoo WinOptimizer jest przejrzysty i prosty w obsłudze, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy poradzą sobie z obsługą wszystkich opcji. Najważniejsze funkcje programu zostały podzielone na tak zwane moduły, które z kolei umieszczono w kilku zakładkach w dolnej części okna programu. Ponadto narzędzie informuje użytkownika o aktualnym wykorzystaniu zasobów systemowych oraz ogólnej kondycji systemu wyświetlając między innymi ilość zbędnych komponentów, które mogą wpłynąć negatywnie na wydajność systemu.

Warto wspomnieć o ciekawym udogodnieniu – najczęściej wykorzystywane funkcje programu przechodzą na łatwo dostępną listę, dzięki czemu użytkownik nie musi za każdym razem szukać ulubionej opcji. Oprócz wspomnianych na początku podstawowych funkcji, program Ashampoo WinOptimizer posiada także możliwość usuwania z dysków zbędnych danych, optymalizacji rejestru oraz kasowania informacji generowanych podczas przeglądania Internetu. Ponadto możemy wykonać defragmentację dysków lub zmienić ustawienia usług systemowych.

Warto również wspomnieć o możliwości ingerencji w ukryte i zablokowane ustawienia systemowe. Ciekawą funkcją jest z pewnością możliwość testowania wydajności poszczególnych podzespołów komputera. Program wykrywa również błędy na dyskach i partycjach, umożliwia również trwale wykasować dowolne dane bez możliwości późniejszego ich odzyskania. Nie zabrakło również odwrotnej funkcji, czyli odzyskiwania utraconych danych. Na deser dostajemy opcję Live-Tuner, która automatycznie optymalizuje pracę komputera przydzielając większą ilość zasobów tym procesom, które są aktualnie najważniejsze.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0