WindowsProgramyAutoRuns 11.70

AutoRuns 11.70 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Windows Sysinternals
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0,52 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
356

Nasza ocena:

Patryk Nowak
3,5
Plusy:
  • Prosty, niewielki i bezproblemowy w obsłudze.
  • Możliwość zarządzania programami startującymi razem z systemem.
Minusy:
  • Ryzyko uszkodzenia systemu przez początkujących użytkowników.

AutoRuns to bardzo proste w obsłudze i niezwykle przydatne narzędzie, za pomocą którego możemy zarządzać programami uruchamianymi wraz ze startem systemu operacyjnego Windows. Za pomocą tego narzędzia możemy szybko i prosto dodawać lub usuwać programy automatycznie uruchamiane wraz z komputerem.

Program AutoRuns analizuje nie tylko katalog autostartu – domyślny katalog, w którym znajdziemy domyślnie startujące z systemem programy – ale również wszelkie klucze oraz wpisy w rejestrze systemowym, dzięki czemu znajdziemy wszystkie aktywne procesy, również ukryte i niewidoczne z poziomu systemu.

Za pomocą programu AutoRuns możemy również pozbyć się złośliwego oprogramowania, programów szpiegowskich i innych szkodliwych dla systemu procesów. Co ciekawe, aplikacja oferuje również wgląd do wszystkich zainstalowanych kodeków, sektora rozruchowego, sterowników, usług systemowych etc. Oprócz tego uzyskamy dostęp do wszelkich rozszerzeń do przeglądarek internetowych oraz pozostałych plików powiązanych z siecią internetową i lokalną.

Pamiętajmy również, że usuwanie zbędnych programów z autostartu oraz nieużywanych plików z dysku twardego znacznie przyspieszymy uruchamianie systemu operacyjnego oraz ogólną wydajność komputera. Należy jednak mieć na uwadze to, że kasowanie wszystkich, nawet nieznanych plików może doprowadzić do uszkodzenia systemu, w związku z czym program skierowany jest do nieco bardziej zaawansowanych użytkowników.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0