WindowsProgramyAvast Free Antivirus 2017 17.7.2314

Avast Free Antivirus 2017 17.7.2314 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Bezpieczeństwo
Producent:
AVAST Software
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
5,96 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
172

Nasza ocena:

Kamil
4,5
Plusy:
  • Bardzo popularny i na bieżąco aktualizowany pakiet.
  • Nie obciąża systemu operacyjnego.
  • Prosta o bezproblemowa obsługa.
  • Wysoka skuteczność działania.
Minusy:
  • Po pewnym czasie baza programu dość mocno się rozrasta.
  • Spadek wydajności po pewnym czasie od instalacji.

Avast Free Antivirus to niezwykle popularny pakiet komponentów antywirusowych znany do niedawna pod postacią avast! Home Edition. Program jest dostępny za darmo dla wszystkich użytkowników z wyłączeniem zastosowań komercyjnych. Głównym zadaniem pakietu jest zabezpieczenie komputera przed wszystkimi zagrożeniami płynącymi z sieci.

 

Pakiet Avast Free Antivirus zabezpiecza wszystkie newralgiczne elementy systemu oraz danych prywatnych użytkownika, tj. wysyłane i odbierane wiadomości e-mail, rozmowy prowadzone za pośrednictwem komunikatorów, skanowanie przeglądanych stron internetowych itp. Co więcej, aplikacja czuwa również nad aktualizacjami systemu, aby wyeliminować wszelkie możliwe luki i niebezpieczne składniki Windowsa. Oczywiście podobnie jak najlepsze produkty konkurencji, program Avast Free Antivirus oferuje ochronę w czasie rzeczywistym wraz z pobieraniem wszystkich definicji wirusów w trybie automatycznym.

 

Warto pamiętać, że tylko na bieżąco aktualizowana baza wirusów w odstępie nawet kilku minut zapewni pełną ochronę całego systemu. Avast Free Antivirus skanuje komputer również podczas uruchamiania systemu, w momencie podpięcia zewnętrznego nośnika danych, samoczynnie sprawdza dane pobrane przy użyciu sieci P2P i komunikatorów internetowych, a także analizuje strony internetowe chroniąc przed złośliwymi komponentami, tj. adware, malware, itp. Nie zabrakło także modułu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo sieci domowej z możliwością przeskanowania całej sieci. Dzięki temu użytkownik może dowiedzieć się, czy stosowany przez niego router jest podatny na ataki zewnętrzne.

 

Ponadto istnieje możliwość sprawdzenia oraz edytowania jego ustawień, jak również stosowanego sposobu szyfrowania połączenia Wi-Fi. Avast Free Antivirus posiada również kilka ciekawych i przydatnych narzędzi, np. Smart Scan. W tym przypadku głównym założeniem jest uruchamianie wszystkich najważniejszych modułów po kolei, a następnie przedstawienie zbiorczych wyników w czytelnej i prostej do przyswojenia formie. Warto również wspomnieć o module o nazwie SecureDNS, który chroni przed szkodliwymi witrynami zawierającymi wirusy i komponenty wyłudzające dane prywatne.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0