WindowsProgramyBandicam 3.4.4.1264

Bandicam 3.4.4.1264 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Multimedia
Producent:
Bandisoft.com
Licencja:
Shareware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
16,35 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
291

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Możliwość nagrywania materiałów w wysokiej rozdzielczości oraz w 60 klatkach na sekundę.
  • Bardzo niewielki apetyt na zasoby systemowe.
  • Nie wpływa na płynność animacji w grach.
  • Rozbudowane opcje konfiguracyjne.
Minusy:
  • Ograniczenia wersji bezpłatnej.
  • Wysoka cena pełnej licencji.

Bandicam to zyskujące na popularności narzędzie przeznaczone do tworzenia zrzutów ekranowych oraz nagrywania sekwencji wideo, np. z gier. Do tej pory prym w tym temacie wiódł program Fraps, który ma na świecie ogromną liczbę użytkowników.

 

Program Bandicam umożliwia przechwytywanie i zapisywanie w pamięci komputera (na dysku twardym, pamięci zewnętrznej bądź w chmurze) sekwencji wideo w rozdzielczości do 2560 x 1600 pikseli oraz z prędkością od 5 do 60 klatek na sekundę. Za pomocą tego programu możemy tworzyć filmy z gier, sekwencje instruktażowe z programów, zrzuty ekranowe etc. Co ciekawe, praca z programem może odbywać się w trybie pełnoekranowym, np. podczas rozgrywki, jak również w rozmiarze zadeklarowanym przez użytkownika, np. w wybranym obszarze pulpitu, w którym znajduje się okno programu. Program obsługuje biblioteki DirectX oraz OpenGL.

 

Do największych zalet programu należy między innymi niewielki rozmiar oraz skromne zapotrzebowanie na zasoby systemowe, dzięki czemu nie wpływa on na wydajność komputera podczas gry. Kolejną cechą docenianą przez użytkowników jest niewielki rozmiar tworzonych przez program plików wideo z zachowaniem ich wysokiej jakości. Użytkownik w pełnej wersji programu może nagrywać dość długie materiały (nawet 24-godzinne), zaś ostateczna wielkość tworzonych plików nie ma ograniczeń. Bandicam jest również w stanie kontrolować wartości FPS (ilość klatek na sekundę) podczas grania w gry komputerowe, jak również ładować filmy bezpośrednio do serwisu YouTube bez konwersji. Wystarczy połączyć program z kontem na YouTube, aby szybko i sprawnie wgrywać filmy w rozdzielczości 720p lub 1080p.

 

Program wykonując zrzuty ekranowe zapisuje je w kilku formatach do wyboru: BMP, PNG lub JPG. Jeśli chodzi o materiały wideo, program obsługuje format MPEG-1, Xvid, MJPEG, MP2 oraz PCM. Ponadto w opcjach programu możemy dostosować ostateczną jakość materiałów oraz wykorzystywane do konwersji kodeki audio/wideo. Możemy również zdecydować, czy w przechwytywanych materiałach ma być widoczny kursor myszki. Możemy także określić, czy zapisywanie obrazu może być automatycznie przerywane ze względu na osiągnięcie przez wyjściowy plik określonego rozmiaru, czy też upłynięciu zdefiniowanego czasu. Po zakończeniu nagrywania samoczynnie może nastąpić nowe nagranie lub wyłączenie komputera.

 

Niestety bezpłatna wersja programu ma pewne ograniczenia, które dla niektórych mogą okazać się dyskwalifikujące. Co prawda nie ma ograniczenia czasowego dotyczącego użytkowania programu, jednak maksymalny czas nagrań nie może przekroczyć 10 minut. Poza tym, na przechwycone wideo nakładany jest nieduży znak wodny, zawierający adres strony producenta aplikacji.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0