WindowsProgramyBeniamin 5.0.0.3

Beniamin 5.0.0.3 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Bezpieczeństwo
Producent:
Moltiva
Licencja:
Demo
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
13 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
443

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4,5
Plusy:
  • Bardzo duża liczba dostępnych opcji i konfiguracji.
  • Jasny i czytelny interfejs – prosta i sprawna obsługa.
  • Możliwość sprawdzania historii, raporty wysyłane mailem.
Minusy:
  • Ograniczona czasowo wersja próbna.

Beniamin to zaawansowany, choć prosty i intuicyjny w obsłudze program do kontroli rodzicielskiej. Testowa wersja programu pozwala nadzorować dostęp pociech do różnych usług internetowych z możliwością całkowitego odcięcia dostępu do wybranych witryn WWW.

Za pomocą programu Beniamin rodzice mogą ograniczyć lub całkowicie zablokować dostęp do różnych stron o tematyce informacyjnej, religijnej, sekciarskiej, erotycznej etc. Oprócz tego użytkownik może definiować własne kryteria blokowania np. poprzez eliminację stron zawierających określone słowa. Przydatną jest również funkcja czarnych i białych stron, czyli witryn, do których dziecko ma dostęp oraz tych, które nie zostaną uruchomione.

Ogromną zaletą programu jest prosta i intuicyjna obsługa, dzięki czemu nawet użytkownik bez doświadczenia, w naszym przypadku rodzic, będzie w stanie szybko i sprawnie ustawić wszystkie opcje i dodatki. Oczywiście Beniamin zbiera wszystkie informacje na temat aktywności użytkownika (dziecka) podczas nieobecności rodzica, dzięki czemu będzie on w stanie sprawdzić historię odwiedzanych stron etc. Ponadto program pozwala ustawić limit czasowy, w którym dziecko będzie mogło korzystać z sieci.

Na uwagę zasługuje także możliwość zablokowania pobierania plików z sieci, dzięki czemu dziecko nie ściągnie na komputer żadnego wirusa, pirackiego oprogramowania lub plików multimedialnych. Na uwagę zasługuje również możliwość czasowego wyłączenia programu np. na czas pracy. Po określonym upływie czasu program automatycznie się włączy i aktywuje wszystkie ustawienia. W najnowszej wersji programu wprowadzono możliwość wysyłania raportów mailem oraz kontrolowanie dostępu do portali społecznościowych. Program udostępniany jest w wersji testowej, która pozwala na 14 dni korzystania.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0