WindowsProgramyBlender 2.68a

Blender 2.68a download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
Ton Roosendaal (Blender Foundation)
Licencja:
GNU LGPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
40 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
386

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Otwarta, darmowa licencja
  • Wsparcie dla technologii CUDA
  • Duże możliwości
Minusy:
  • Konieczność przyzwyczajenia się do interfejsu

Blender jest programem do modelowania i renderowania obrazów oraz animacji 3D z przyjaznym, choć niestandardowym interfejsem użytkownika.

Program umożliwia tworzenie prezentacji interaktywnych, elementów gier wideo, animacji oraz artworków; pozwala na modelowanie postaci oraz przedmiotów: samochodów, roślin, maszyn, budowli. Rozbudowane opcje edycyjne dają możliwość wygodnego tworzenie różnego rodzaju obiektów 3D i teksturowanie ich bitmapami. Blender wyróżnia się kompleksowym systemem fizyki obiektów oraz rozbudowanymi opcjami cieniowania modeli.

Aplikacja posiada zaawansowane opcje renderingu. Wydajny silnik pozwala na szybkie zapisanie animacji w wybranym przez nas formacie, bez straty jakościowej. Program został przygotowany do wykorzystywania wielu kart graficznych (technologia CUDA), co przyspiesza proces na mocnych komputerach. 

Blender jest narzędziem niezwykłym: z jednej strony ma minimalne rozmiary i nic nie kosztuje, a z drugiej to autentyczna konkurencja do takich pakietów jak 3DS MAX, które są wyceniane na tysiące złotych. Dzięki tej aplikacji, zabawa w 3D dostępna jest również dla osób dysponujących słabszym sprzętem. Blender oferuje potężne możliwości, które nie sposób tutaj opisać. Pierwszy kontakt z programem może wywołać jednak lekki szok, gdyż interfejs użytkownika jest wysoce niestandardowy. Warto jednak nie załamywać rąk, praca równolegle z myszą i klawiaturą (nie jest to konieczne) jest naprawdę efektywna po osiągnięciu wprawy.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0