WindowsProgramyCAD Rysunek 3.32

CAD Rysunek 3.32 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
ATHENASOFT Sp. z o.o.
Licencja:
Demo
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
12,05 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
74

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Obecność gotowych bibliotek oraz możliwość modyfikacji obecnych elementów.
  • Ogromne możliwości w tworzeniu nawet skomplikowanych projektów.
  • Dość prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Prosty interfejs.
Minusy:
  • Ogromna liczba opcji może sprawić trudność początkującym użytkownikom.

CAD Rysunek, jak sama nazwa wskazuje, to program przeznaczony do tworzenia dwuwymiarowych rysunków technicznych w języku CAD. Narzędzie jest bardzo nowoczesne, funkcjonalne, choć obsługa nie powinna przyprawić trudności nawet początkującym użytkownikom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z CAD.

 

W skład aplikacji wchodzi wiele funkcji, które umożliwiają wygodne projektowanie, szkicowanie i wymiarowanie obiektów, jak również wykonywanie rozbudowanych dokumentacji technicznych dla wielu popularnych branży. CAD Rysunek sprawdzi się w takich branżach, jak budownictwo, automatyka, energetyka, telekomunikacja, itp. W skład programu wchodzi między innymi zbór gotowych obiektów stosowanych w projektach instalacji elektrycznych, wentylacyjnych, wodociągowych, klimatyzacyjnych, centralnego ogrzewania i alarmowych. Sprawia to, że praktycznie od razu po instalacji możemy przystąpić do pracy.

 

CAD Rysunek pozwala również na import gotowych projektów w formacie DXF i ich późniejszy eksport do innych programów CAD. Jedną z najważniejszych funkcji programu jest między innymi możliwość natychmiastowego (po wskazaniu myszką) przenoszenia wymiarów do programu Norma, jak również błyskawiczne sporządzanie dwuwymiarowych rysunków, takich jak szkice, plany, elewacje, rzuty, itp. Użyteczne okaże się również automatyczne wymiarowanie wg. dowolnych parametrów zadanych przez użytkownika.

 

Użytkownik może również korzystać z bibliotek wypełnień, ma także możliwość tworzenia bibliotek użytkownika, zaś automatyczne wyliczanie obmiaru (np. powierzchnia, obwód, grubość obiektów, pomieszczenia, budynki) znacząco ułatwia i przyspiesza tworzenie projektów. Użyteczne może okazać się importowanie plików BMP i JPG, jak również drukowanie projektu na dowolnej drukarce w dowolnym formacie. Warto również wspomnieć o możliwości dostosowania formatu i orientacji strony, jak również skali, jednostki miar do indywidualnych potrzeb użytkownika. Interesująca jest także możliwość pracy na wielu projektach w tym samym czasie.

 

Program CAD Rysunek przewiduje między innymi możliwość zarządzania warstwami, czyli scalanie ich, dodawanie i usuwanie, łączenie, modyfikowanie i dowolne przenoszenie. Zastosowano również różne narzędzia do rysowania dowolnych rodzajów linii, wielolinii, prostokątów, kół, elips, łuków, jak również wstawianie tekstów i symboli. Użytkownik może również modyfikować wstawione obiekty według własnego uznania. Chodzi tu przede wszystkim o możliwości obracania, kopiowania, wycinania, wklejania, zmiany kolejności wyświetlania, przenoszenia. Jest także odbicie lustrzane, skalowanie, kilkadziesiąt typów czcionek i kilka milionów kolorów. Dodatkowo dostajemy funkcję dowolnego grupowania i rozgrupowywania obiektów i symboli.

 

Zaawansowani użytkownicy docenią obecność wielu funkcji edycyjnych dla jednego obiektu lub grupy obiektów oraz zastosowanie edytora formuł do wyliczania wartości obmiarów, wykorzystanie wzorów matematycznych. Tworzenie skomplikowanych projektów ułatwia siatka o zadanej gęstości w postaci punktów lub linii oraz funkcja przyciągania do siatki i obiektów. Początkujący natomiast skorzystają z wyświetlanych opisów do każdej używanej funkcji, opcję „cofnij” oraz „przywróć”, jak również automatycznego tworzenia kopii zapasowych. Warto zaznaczyć, że CAD Rysunek współpracuje z innymi programami CAD. Program udostępniany jest na zasadach licencji testowej.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0