WindowsProgramyCain and Abel 4.9.46

Cain and Abel 4.9.46 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Cain and Abel
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
7,67 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
431

Nasza ocena:

Kamil
3
Plusy:
  • Dość prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Możliwość odzyskania zapomnianych haseł do wielu programów i usług.
Minusy:
  • Mizerna skuteczność przy wyszukiwaniu haseł do usług internetowych.
  • Przy nieumiejętnym stosowaniu ryzyko odkrycia własnych haseł w sieci.

Cain and Abel to bardzo zaawansowany i stosunkowo prosty w obsłudze program, za pomocą którego odzyskamy różnego rodzaju hasła na komputerze z systemem operacyjnym Windows. Pamiętajmy jednak, że korzystanie z programu Cain and Abel w sposób nieodpowiedni i niezgodny z przeznaczeniem może być sprzeczne z prawem!

Program Cain and Abel umożliwia odzyskanie utraconego lub zapomnianego hasła za pomocą kilku skutecznych metod, takich jak podsłuchiwanie sieci, łamanie (crackowanie) zaszyfrowanych haseł stosując słowniki (tak zwana metoda brute force – siłowa) etc. Możemy również podsłuchiwać i rejestrować połączenia VoIP, dekodować pomieszane hasła, odzyskiwać klucze do sieci bezprzewodowych itp.

Oprócz tego możemy wykrywać ukryte hasła oraz analizować różne protokoły. Program Cain and Abel wykorzystuje słabe strony związane z prezentacją w standardach protokołów oraz w metodach potwierdzenia autentyczności i ukrywaniu mechanizmów. W najnowszej wersji programu producenci zadbali głównie o szybkość i skuteczność działania dodając jednocześnie APR (Arp Poison Routing), SSH-1 i HTTPS.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0