WindowsProgramyCalibre 2.8.0

Calibre 2.8.0 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
Calibre Team
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
64,82 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
405

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4,5
Plusy:
  • Ogromna uniwersalność i wielofunkcyjność.
  • Wsparcie dla dużej ilości formatów.
  • Dopasowuje materiały do urządzeń docelowych.
  • Automatyczne pobieranie wiadomości RSS.
Minusy:
  • Odrobinę niedopracowany i chaotyczny interfejs.

Calibre to bardzo przydatne i wielofunkcyjne oprogramowanie, z którego będą zadowoleni przede wszystkim miłośnicy wszelkich książek i publikacji zapisywanych w formie elektronicznej i odtwarzane na tabletach bądź czytnikach e-booków.

Za pomocą programu Calibre możemy organizować oraz dokonywać konwersji cyfrowych książek, jak również tworzyć książki z treści dostarczanych przez kanały RSS. Warto zaznaczyć, że obsługa programu jest bardzo prosta i intuicyjna. W wielu aspektach przypomina pracę z biblioteką multimediów, która pozwala dodawać do kolekcji różne pliki z książkami. Jeśli chodzi o obsługiwane formaty, program Calibre poradzi sobie między innymi z dokumentami PDF, RTF, ePub, FB2, LIT, MOBI, PDB, TXT itd.

Wszystkie książki dodane do katalogu możemy segregować i opisywać pod względem autorów, wydawców, ocen, cykli, tytułów itp. Oczywiście możemy konwertować pliki pomiędzy różnymi formatami aby np. umożliwić odtworzenie książki na różnym sprzęcie. Zaawansowani użytkownicy mogą zmienić wygląd końcowy dokumentu edytując czcionkę, wybierając jej wielkość, jak również przekątną docelowego wyświetlacza, aby zoptymalizować wyświetlanie. Ciekawą opcją jest możliwość podziału książki na rozdziały, tworzenia automatycznego spisu treści itp. Ponadto analiza heurystyczna tekstu ujednolica formatowanie usuwając puste linie między akapitami, zbędne myślniki itp.

Program Calibre posiada także przydatną opcję czytnika RSS z możliwością automatycznego pobierania artykułów ze zdefiniowanej listy źródeł. Tego typu dane są eksportowane do formatu, który jest wspierany przez docelowe urządzenie tj. tablet, czytnik, smartfon itp.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0