WindowsProgramyCatalyst Production Suite 2017.2

Catalyst Production Suite 2017.2 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Multimedia
Producent:
Sony Creative Software
Licencja:
Trial
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
297,51 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
323

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Kompleksowe przygotowanie filmów od nagrania po publikację.
  • Bardzo dużo ciekawych i przydatnych funkcji.
  • Modułowa konstrukcja pakietu.
  • Obsługa wielu formatów wejścia i wyjścia.
Minusy:
  • Brak polskiej wersji językowej.
  • Czasami zbyt trudna obsługa.
  • Bardzo krótka wersja próbna.

Catalyst Production Suite to bardzo funkcjonalny pakiet składający się z dwóch odrębnych narzędzie, przeznaczonych do produkcji i postrodukcji plików wideo. Program Catalyst Prepare, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest do zgrywania materiałów z kamer i innych urządzeń, jak również do wstępnej obróbki plików przed prawidłowym montażem. Narzędzie o nazwie Catalyst Edit odpowiada natomiast za montaż i nakładanie efektów specjalnych.

 

Pakiet Catalyst Production Suite zapewnia kompletne środowisko do przygotowywania filmów, od momentu podłączenia kamery do komputera po rendering filmu z napisami końcowymi, który może być przeznaczony na przykład do publikacji w serwisie filmowym. Do rąk użytkowników oddano między innymi narzędzia uławiające zarządzanie materiałami oraz sortowanie klipów źródłowych. Nie zapomniano również o możliwości precyzyjnej korekcji barw importowanych filmów, zastosowano także intuicyjny edytor, który można szybko opanować i rozszerzać profesjonalnymi wtyczkami.

 

Takie połączenie to idealne narzędzie zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących użytkowników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z montowaniem filmów. Pierwsza część pakietu o nazwie Catalyst Prepare pozwala przeglądać materiał przed skopiowaniem ich na dysk, masowo je przenosić w wybrane miejsce i transkodować. Co ciekawe, nagrane materiały możemy gromadzić w katalogach (bins) i wstępnie ułożyć według scenariusza (storyboard), który zostanie zsynchronizowany z programem na innych komputerach za pośrednictwem konta użytkownika. Już po imporcie do wskazanej lokalizacji możemy dokonać korekty barw, również na wielu materiałach jednocześnie.

 

Stworzona uprzednio biblioteka jest od razu dostępna w programie Catalyst Edit – drugiej części pakietu Catalyst Production Suite. Właśnie tu odbywa się właściwa praca, która jest intuicyjna i stosunkowo prosta. Narzędzia w programie zostały pogrupowane zadaniowo, a podstawowe i często używane narzędzia do montażu znajdują się zawsze pod ręką, dzięki czemu szybko i sprawnie znajdziemy poszukiwaną opcję. Co ważne, można edytować dźwięk i obraz razem lub osobno, zależnie od potrzeb ujęcia. Ogromnym udogodnieniem jest możliwość rozszerzenia funkcjonalności programu za pomocą wtyczek. Mowa tu między innymi o nowych efektach specjalnych. Sam producent dostarcza ich niemal 50, natomiast w sieci możemy znaleźć kolejne w formacie OpenFX (OFX).

 

Stworzone za pomocą Catalyst Production Suite projekty możemy od razu eksportować do formatu FCPX oraz dla programów Adobe Premiere, Avid lub Vegas Pro. Można również renderować film gotowy do publikacji, precyzyjnie dopasowując ustawienia kodeków. Pakiet poradzi sobie z obsługą materiałów 4K z wielu kamer, a także formatów Sony Pro. Istnieje także możliwość, aby pracować w nich z materiałami HDR. Niestety aplikacja udostępniana jest na zasadzie licencji testowej i działa przez 15 dni od momentu instalacji (wymaga darmowej rejestracji konta).

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0