WindowsProgramyCinebench 11.529

Cinebench 11.529 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
MAXON Computer GmbH
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
148 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
382

Nasza ocena:

Kamil
3,5
Plusy:
  • Możliwość przetestowania procesora i karty graficznej osobno.
  • Prosta i bezproblemowa obsługa.
Minusy:
  • Na chwilę obecną program odrobinę za mało wymagający.

Cinebench to bezpłatna i bardzo kompleksowa aplikacja, za pomocą której przetestujemy wydajność oraz stabilność podzespołów komputera ze szczególnym naciskiem na grafikę trójwymiarową wyświetlaną w grach komputerowych oraz zaawansowanych programach graficznych. Warto wspomnieć, że z programu mogą korzystać zarówno osoby prywatne w domowym zaciszu, jak i właściciele firm, którzy chcą przetestować komputer w biurze.

Program Cinebench bazuje na bardzo popularnym i wielokrotnie chwalonym silniku do animacji firmy Maxon – Cinema 4D. Za pomocą tego narzędzia możemy sprawdzić wydajność komputera przede wszystkim pod kątem wyświetlanej grafiki trójwymiarowej zarówno w grach, jak innych wymagających programach graficznych. Cinebench podczas działania porównuje wydajności procesora (CPU) oraz grafiki (GPU) w różnych systemach i na różnych platformach systemowych, takich jak Windows i Mac OS X.

Podczas testów program Cinebench obciąża maksymalnie procesor w celu wygenerowania fotorealistycznej scenerii trójwymiarowej z możliwością zmierzenia wydajności do 64 wątków. Warto zaznaczyć, że generowana przez program scena jest niezwykle skomplikowana - zawiera około 2000 obiektów, a każdy z nich składa się z około 300 tysięcy wielokątów. Zazwyczaj animacja w takich przypadkach nie jest płynna, ale cały proces pozwala ocenić wydajność układu. Wynik wyświetlany jest pod postacią punktów – im więcej punktów, tym szybszy procesor i wydajniejszy komputer. 

Podobnie realizowany jest test karty graficznej – podczas procesu wyświetlana jest trójwymiarowa animacja pościgu samochodowego, która mierzy wydajność karty graficznej w trybie OpenGL. Ogólny wynik dotyczący wydajności zależny jest od wielu czynników – od ilości pamięci na karcie graficznej, taktowania procesorów graficznych, po wersję sterowników etc. Podczas testu programu Cinebench karta graficzna wyświetla około 1 miliona wielokątów z dużą ilością tekstur przy wykorzystaniu rozmaitych efektów, takich jak bump maps, trasnsparency lub lighting.

Podobnie jak w przypadku testu procesora, tak samo po teście karty graficznej wynik podawany jest pod postacią liczbową określającą średnią ilość klatek na sekundę (FPS). Program do poprawnego działania wymaga przynajmniej 1 GB pamięci RAM oraz karty graficznej zgodnej z OpenGL 2.0 z własną pamięcią o pojemności minimum 128 MB.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0