WindowsProgramyCKEditor 4.2

CKEditor 4.2 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Internet
Producent:
ckeditor.com
Licencja:
GNU LGPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
1.62 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
360

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Bardzo funkcjonalny i wygodny edytor HTML dla systemów CMS.
  • Darmowa i elastyczna licencja umożliwiająca modyfikację.
Minusy:
  • Program nie przesyła danych do bazy SQL – wymagana modyfikacja kodu.

CKEditor w najnowszej wersji to niewielka, choć niezwykle przydatna aplikacja, która sprawdza się szczególnie przy tworzeniu systemów CMS i wszelkich aplikacji wymagających generowanie tekstu HTML na podstawie edytora wizualnego.

Aplikacja do tej pory znana była pod nazwą FCKeditor, choć przez skojarzenia z anglojęzycznym wulgaryzmem została przemianowana na CKEditor. Mimo to funkcjonalność pozostała na tym samym, bardzo wysokim poziomie – użytkownicy dostają do rąk narzędzie, będące w stanie wygenerować zoptymalizowany kod, który bez problemu przechodzi walidację. Cała obsługa odbywa się za pomocą specjalnego edytora, który przypomina nieco interfejs programu Microsoft Word.

Instalacja programu jest bardzo prosta i ogranicza się do kilku kroków. Po pierwsze, wgrywamy folder z programem o nazwie CKEditor na serwer, a następnie w kodzie strony wpisujemy odpowiedni odnośnik do pliku w sekcji head. Pamiętajmy, że odnośnik musi prowadzić do pliku po ścieżce ckeditor/ckeditor.js. Pamiętajmy również o odpowiednim kodzie:

<form method="post">

<p>

My Editor: 

<textarea id="editor1" name="editor1"> <p>Initial value.</p></textarea>

<script type="text/javascript">

CKEDITOR.replace( 'editor1' );

</script>

</p>

<p>

<input type="submit" />

</p>

</form>

Po odpowiednim skonfigurowaniu i prawidłowym wklejeniu kodu, otrzymamy okno edytora znane między innymi z najlepszych systemów CMS, takich jak WordPress itp. Pamiętajmy, że program udostępniany jest na licencji, która pozwala na bezpłatne używanie programu tylko w projektach niekomercyjnych z możliwością wprowadzania modyfikacji dostosowując program do indywidualnych preferencji i wymagań. Na stronie producenta możemy znaleźć wyszczególnione warunki użytkowania CKEditor.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0