WindowsProgramyClean Master 1.0

Clean Master 1.0 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Cheetah Mobile
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
5,50 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
144

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Możliwość ustawienia przypomnienia o skanowaniu.
  • Bardzo prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Ogromna liczba opcji konfiguracyjnych.
  • Skuteczne i bardzo wydajne działanie.
Minusy:
  • Nieumiejętne stosowanie może uszkodzić system.
  • Brak polskiego języka interfejsu.

Clean Master to nowa aplikacja na komputer z systemem operacyjnym Windows, która wcześniej gościła na urządzeniach mobilnych z systemem Google Android. Teraz również użytkownicy komputerów mogą skorzystać z tego ciekawego narzędzia do czyszczenia dysków ze zbędnych plików tymczasowych, pozostałości po programach itp.

 

Program Clean Master jest bardzo prosty w obsłudze i nawet początkujący użytkownicy poradzą sobie ze wszystkimi opcjami. Do największych konkurentów należy przede wszystkim program CCleaner, który obecnie bije rekordy popularności. A jak działa opisywana aplikacja? Bardzo podobnie. Po uruchomieniu odbywa się analiza dysków i skanowanie w poszukiwaniu zbędnych danych na wszystkich partycjach lub w wybranych lokalizacjach. Po kilku chwilach pojawiają się pierwsze dane na temat wyszukanych plików, tj. ich wielkość, lokalizacja, typ itp.

 

Za pomocą programu Clean Master możemy również skanować i czyścić dedykowane dla systemu aplikacje, tj. sklep Metro w Windows 8, czy też klient pocztowy Windows Live Mail. Oczywiście program radzi sobie z przeglądarkami internetowymi, takimi jak Mozilla Firefox, Internet Explorer, Google Chrome czy Opera i usuwa wszelkie generowane przez nie dane czyli historia, pliki tymczasowe, cookie itp. Clean Master czyści również dane z programów innych firm, jak i z systemu operacyjnego, usuwa dane tymczasowe z pakietów ochronnych, pliki śledzące Adobe Flash Playera itp.

 

Programiści zastosowali także moduł czyszczenia rejestru systemowego z błędów i pustych wpisów, kasuje wpisy związane z niewłaściwym powiązaniem plików, nieistniejącymi komponentami, niepoprawnymi bibliotekami dll itp. Należy pamiętać, że program umożliwia stworzenie punktu przywracania dla rejestru na wypadek nieudanego czyszczenia lub przypadkowego uszkodzenia – warto skorzystać z tej opcji przed przystąpieniem do działania. Użytkownik może skonfigurować program wg. własnych preferencji i ustawić np. skanowanie już po uruchomieniu systemu czy też okresowe przypominanie o wykonaniu skanowania.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0