WindowsProgramyCode::Blocks Studio 12.11

Code::Blocks Studio 12.11 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
The Code::Blocks Team
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
28,2 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
378

Nasza ocena:

Patryk Nowak
3,5
Plusy:
  • Idealny program dla początkujących programistów.
  • Prosta i bezproblemowa obsługa.
Minusy:
  • Sporadyczne błędy podczas działania.
  • Niedopracowana obsługa.
  • Brak pełnego spolszczenia w standardzie.

Code::Blocks Studio jest zintegrowanym środowiskiem programistycznym IDE, przeznaczonym do tworzenia aplikacji w języku C i C++. Warto zaznaczyć, że opisywany program jest multiplatformowy i umożliwia pracę zarówno na systemach z rodziny Microsoft Windows, jak również na dystrybucjach Linuxa w wielu wersjach. 

Ponadto warto wspomnieć o pozostałych zaletach środowiska Code::Blocks Studio, do których zalicza się przede wszystkim obsługa kilku kompilatorów, takich jak Open Watcom, Digital Mars, GCC, MSVC++ czy Borland C++ 5.5. Oprócz tego opisywany program posiada możliwość importu przygotowywanych projektów w programie Dev-C++. Jeśli podstawowy zestaw narzędzi nie zadowala użytkownika, w każdej chwili istnieje możliwość poszerzenia funkcjonalności za pomocą wtyczek dostępnych do pobrania na oficjalnym forum. Istnieje także możliwość stworzenia własnego dodatku - autorzy udostępnili na swojej stronie odpowiednie SDK.

Code::Blocks Studio wyposażono w interfejs oparty na tak zwanych panelach znanych na przykład z przeglądarek internetowych, dzięki czemu zarządzanie kilkoma plikami na raz jest bardzo proste i szybkie. Na deser dostajemy takie ułatwienia, jak kolorowanie składni oraz wyświetlanie w czasie rzeczywistym podpowiedzi dotyczących funkcji.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0