WindowsProgramyCodeLite 5.2

CodeLite 5.2 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Eran Ifrah
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
35 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
323

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Darmowa alternatywa dla drogich programów.
  • Wysoka wydajność i stabilność działania.
  • Duża ilość różnorodnych dodatków.
  • W pełni darmowa i otwarta licencja.
Minusy:
  • Początkujący użytkownicy muszą skorzystać z poradników.

CodeLite to bardzo kompleksowe i zaawansowane środowisko programistyczne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych koderów C/C++. Warto zwrócić uwagę na fakt, że narzędzie może współpracować z wieloma systemami, takimi jak Gni/Linux, Microsoft Windows (również w najnowszych edycjach) oraz Mac OS X.

Narzędzie CodeLite wyposażono we wszystkie niezbędne użytkownikowi funkcje i opcje, za pomocą których stworzy stabilne, intuicyjne i atrakcyjne wizualnie oprogramowanie. Warto wspomnieć o bardzo przydatnym (szczególnie dla początkujących) kreatorze, który wspiera użytkownika przez cały proces tworzenia projektu – od wstępnego tworzenia kodu, testowych kompilacji, aż do finalnego wydania i debugowania.

Wśród najważniejszych funkcjonalności warto wyróżnić stabilne wsparcie dla wielu kompilatorów oraz tradycyjne podświetlanie składni popularnych języków programowania. Na uwagę zasługuje również bardzo rozbudowany system podpowiedzi, który obejmuje między innymi deklarację funkcji, listy metod klas, oznaczanie komentarzy, implementowanie metod, proste przenoszenie funkcji pomiędzy plikami źródłowymi, automatyczne generowanie funkcji zapisujących/pobierających zmienne etc. 

Wypada również wspomnieć o wbudowanej obsłudze systemów kontroli wersji (Git, Subversion) oraz możliwości przechowywania ulubionych i najczęściej używanych plików. Do największych zalet należy również zastosowanie zaawansowanych funkcji wyszukiwania i zmian w kodzie oraz obecność przeglądarki projektów z możliwością prostego dodawania nowych elementów i dostosowywania do własnych potrzeb. Na deser dostajemy wsparcie dla debugowania i pisania testów z zastosowaniem podglądu działających wątków, podglądu pamięci, monitorowania wycieków danych etc. 

Producenci nie zapomnieli także o menedżerze listy zadań, konwersji między formatami tekstu oraz możliwości rozbudowy programu CodeLite za pomocą wielu dostępnych w sieci dodatków. Należy także wspomnieć o tym, że program jest w pełni darmowy i stworzony na zasadach licencji Open Source, co oznacza, że każdy może go rozwijać i modyfikować wedle indywidualnych preferencji. Na stronie producenta znajdziemy między innymi bogatą dokumentację, liczne tutoriale, listę dostępnych dodatków etc. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0