WindowsProgramyComboFix 15.8.14.1

ComboFix 15.8.14.1 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Bezpieczeństwo
Producent:
Bleeping Computer LLC.
Licencja:
Darmowa z wyjątkiem zastosowań komercyjnych
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
5,37 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
463

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Ponadprzeciętna skuteczność w wykrywaniu wirusów i szkodliwego oprogramowania.
  • O wiele wyższa wykrywalność niż w tradycyjnych rozwiązaniach.
  • Nie wymaga instalacji.
Minusy:
  • Bardzo agresywne działanie i ryzyko uszkodzenia systemu.
  • Tylko dla zaawansowanych użytkowników.

ComboFix to w pełni darmowe i bardzo skuteczne narzędzie, za pomocą którego stworzymy szczegółowe logi systemu i usuniemy z wszelkiego rodzaju wirusy i szkodliwe oprogramowanie. 

 

Już na samym początku warto zaznaczyć, że nie jest to tradycyjne narzędzie służące do skanowania i leczenia systemu, gdyż jego działanie jest zupełnie inne. Wysoka skuteczność wiąże się z dość skomplikowaną obsługą i ryzykiem uszkodzenia systemu, dlatego też zalecamy korzystanie z programu tylko zaawansowanym użytkownikom z doświadczeniem informatycznym. 

 

Co prawda program nie wymaga instalacji, ale zamiast tradycyjnego interfejsu mamy tu system tekstowy z komendami i poleceniami. Po uruchomieniu programu ComboFix tworzona jest kopia zapasowa danych, która przyda się w przypadku niepowodzenia podczas kasowania szkodliwego oprogramowania. Podczas działania narzędzie dokładnie skanuje system usuwając automatycznie spotkane szkodliwe i złośliwe oprogramowanie. Należy pamiętać, że sam proces skanowania może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut. 

 

Co więcej, podczas procesu skanowania można zaobserwować dość nietypowe zachowanie komputera np. znikanie ikon pulpitu, zmiana konfiguracji kolorów, zegarka itp. Nie jest to jednak objaw awarii i po zakończeniu skanowania wszystko powinno wrócić do normy. Po zakończeniu pracy program generuje specjalny raport w postaci pliku tekstowego. Przed rozpoczęciem pracy z programem zaleca się wyłączenie innych procesów wraz z programami antywirusowymi. Warto również pamiętać, że ze względu na zawarte w ComboFix komponenty pozwalające wyłączać procesy w systemie, programy antywirusowe mogą traktować narzędzie jak wirusa. 

 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0