WindowsProgramyCoreEditor 2013 3.0.32.241

CoreEditor 2013 3.0.32.241 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
Karol Wierzchołowski
Licencja:
Trial
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
39,39 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
348

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Ogromna liczba bardzo przydatnych opcji dla programistów i webmasterów.
  • Wsparcie dla wielu języków programowania.
  • Po wyłączeniu kilku opcji bardzo duża stabilność.
Minusy:
  • Sporadyczne problemy ze stabilnością np. po uruchomieniu opcji sprawdzania pisowni.
  • Spore ograniczenia w wariancie testowym.
  • Nieodpowiedni dla początkujących użytkowników.

CoreEditor to bardzo rozbudowany i zaawansowany polskojęzyczny edytor skierowany w głównej mierze do profesjonalnych i zaawansowanych użytkowników, webmasterów i programistów, którzy potrzebują wielu skomplikowanych opcji oraz funkcji.

Nie jest to typowy edytor tekstu, a zaawansowana aplikacja, za pomocą której możemy tworzyć strony oraz aplikacje internetowe w takich technologiach, jak CSS, xHTML, HTML, JavaScript, PHP, XML czy MySQL. Oprócz tego program CoreEditor świetnie sprawdzi się w pisaniu kodu w takich językach, jak Perl, Fortran, Pascal, C, C++, C#, Java czy Asembler. Dla ułatwienia producent zastosował bogatą kolekcję szablonów oraz opcji odpowiedzialnych za zarządzanie projektami.

Warto zwrócić uwagę na dość czytelny i intuicyjny interfejs. W centralnej części okna znajdziemy edytor z możliwością obsługi wielu dokumentów jednocześnie na niezależnych kartach. Nie zabrakło tak oczywistych opcji, jak podświetlanie składni, numerowanie linijek czy podgląd w wyszukiwarce internetowej. Oprócz tego możemy wyszukiwać dowolne elementy w dokumentacji, zaznaczać linie kolorem lub korzystać z obsługi gestów myszy oraz skrótów klawiszowych. Program CoreEditor wspiera również automatyczne zamykanie nawiasów i cudzysłowów, wyświetlanie podpowiedzi oraz bardzo przydatny tryb WYSIWYG.

Program CoreEditor automatycznie zawija kod i współpracuje z kompilatorami. Na uwagę zasługują również liczne narzędzia oraz przydatne funkcje, takie jak edytor CSS, edytor heksadecymalny, obsługa makr, moduł wyszukiwania i zamiany tekstu z obsługą wyrażeń regularnych, porównywanie dwóch plików oraz formatowanie kodu (x)HTML/CSS na żądanie. Warto wspomnieć o konwerterze znaków, który wspiera różne tryby i systemy kodowania, w tym najpopularniejsze: UTF8, Windows 1250, ISO 8859-2.

W programie CoreEditor zastosowano także konwerter kodu do xHTML oraz liczne funkcje przydatne przy drobnych pracach np. obliczania wyrażeń czy rysowania wykresów. Producent zastosował również podręczny i praktyczny przybornik kolorów z opcją pobierania barwy z pulpitu, funkcję sprawdzania pisowni oraz praktyczne wielokrotne schowki mieszczące do dziesięciu pozycji jednocześnie. Programiści docenią szybkie wstawianie funkcji, znaczników i instrukcji dla: JavaScript, PHP, MySQL, HTML oraz możliwość przechowywania fragmentów kodu tzw. snippety.

Na deser użytkownicy dostają dostęp do rozmaitych generatorów rysunków, hiperłączy, sekcji BODY/META, ramek, styli, tabel, czcionek, dźwięków itp. Ciekawostką jest również obsługa syntezatorów mowy, zaś dla detalistów przygotowano ekranową lupę. Dla początkujących (jak i zaawansowanych) przygotowano bardzo bogatą dokumentację wraz z rozbudowanym plikiem pomocy oraz poradami kontekstowymi. Niestety program udostępniany jest w ograniczonej wersji, która pozwala na maksymalnie 100 uruchomień z 10 otwartymi jednocześnie oknami.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0