WindowsProgramyCrystalDiskInfo 6.0.4

CrystalDiskInfo 6.0.4 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
hiyohiyo
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
67,9 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
326

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Ogromna ilość dostępnych informacji.
  • Niewielkie zapotrzebowanie na zasoby systemu.
  • Prosta obsługa.
  • Możliwość wykrycia awarii.
Minusy:
  • Mało atrakcyjny interfejs.
  • Niekiedy wyświetla błędne dane.

CrystalDiskInfo to proste w obsłudze i bardzo kompleksowe narzędzie, którego głównym zadaniem jest monitorowanie stanu i kondycji wszystkich zainstalowanych na komputerze dysków twardych. 

 

Oprócz monitoringu stanu, program dostarcza użytkownikowi wielu szczegółowych informacji na temat parametrów pracy poszczególnych dysków. Program korzysta z technologii S.M.A.R.T. i analizuje wiele parametrów pracy dysków oceniając ich ogólną kondycję. Korzystając z programu CrystalDiskInfo możemy w porę wykryć potencjalne zagrożenie lub zbliżającą się awarię, dzięki czemu będziemy mieć czas, aby wykonać kopię zapasową ważnych danych, programów lub całego systemu. 

 

Poza informacjami związanymi ze stanem technicznym dysku, program wyświetla dane o numerze seryjnym, wersji oprogramowania, typie interfejsu, systemie plików, ilości partycji, wielkości bufora pamięci, prędkości i pojemności, ilości włączeń dysku i czasie jego pracy, temperaturze etc. Zaawansowani użytkownicy mogą ponadto zajrzeć do dodatkowych informacji, które wyświetlą dane na temat częstotliwości pojawiania się błędów, czasu rozkręcania dysku, ilości cykli start i stop, liczby prób kalibracji, niestabilnych sektorów etc.

 

Interfejs programu jest bardzo przejrzysty i prosty w obsłudze, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy (również za sprawą polskiej wersji językowej) będą w stanie skorzystać ze wszystkich informacji dostarczanych przez program CrystalDiskInfo

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0