WindowsProgramyDev-C 5.4.2

Dev-C 5.4.2 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
orwelldevcpp
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
21,06 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
727

Nasza ocena:

Patryk Nowak
3,5
Plusy:
  • Wiele przydatnych funkcji i narzędzi.
  • Imponująca ilość opcji konfiguracyjnych.
  • W pełni bezpłatna wersja.
Minusy:
  • Sporadyczne błędy podczas pracy ze strukturami.

Dev-C++ to bezpłatne, kompleksowe i w pełni funkcjonalne środowisko programistyczne C/C++. Narzędzie wyposażono między innymi w wielookienkowy edytor kodu źródłowego z funkcją podświetlania składni, debuggerem, kompilatorem, linkerem etc.

Opisywany Dev-C++ wyposażono również w narzędzie do tworzenia pakietów instalacyjnych stworzonych programów. Do zalet programu należy przede wszystkim prosta i bezproblemowa instalacja – podczas procesu nie musimy instalować żadnych dodatkowych pakietów, koderów etc. Za pomocą środowiska programowego Dev-C++ możemy stworzyć aplikacje działające pod konsolą oraz w trybie okienkowym. 

W najnowszej edycji programu pojawił się między innymi zmodyfikowany oraz przeprojektowany interfejs użytkownika. Dużą zaletą jest również kompletny polski pakiet językowy – nie musimy już instalować dodatkowych paczek językowych i dodatków. Zwiększono również możliwości przeszukiwania plików, zaś do menu widok dodano przeglądarkę klas i listę elementów do zrobienia. Na deser dostajemy również wsparcie CVS oraz możliwość importu projektu visual c++.

Warto również pamiętać, że kod napisany w Dev-C++ na platformie Windows łatwo przenosi się na Linuxa i odwrotnie (gcc <> DevC++), gdyż Dev-C++ używa kompilatora MinGW (GCC). Niestety pewną wadą jest dość mocny wzrost apetytu na zasoby systemu, zaś sama aplikacja z niespełna 5 MB urosła do ponad 30 MB. Mimo to zwiększona funkcjonalność i atrakcyjność z pewnością wynagrodzi te skromne niedogodności.

Do najważniejszych funkcji programu należy przede wszystkim mechanizm kart, pozwalający pracować z wieloma plikami jednocześnie, również po włączeniu trybu pełnoekranowego. Nie mogło również zabraknąć opcji kolorowania składni z wieloma możliwościami konfiguracji. Warto także wspomnieć o rozwiniętym mechanizmie skrótów klawiszowych, które znacząco przyspieszają i maksymalizują wydajność pracy. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0