WindowsProgramyDia 0.97.2

Dia 0.97.2 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Multimedia
Producent:
Dia Team
Licencja:
GNU GPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
20 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
360

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Interfejs podobny do tego z GIMP-a
  • Darmowa, otwarta licencja
  • Duże możliwości tworzenia prezentacji
Minusy:
  • Problemy ze skalowaniem
  • Brak wsparcia dla plików VDX i VSX

Dia 0.97.2 to narzędzie, które pozwoli każdemu użytkownikowi na łatwe tworzenie grafiki prezentacyjnej. Jest to aplikacja do pobrania za darmo, dzięki czemu stanowi alternatywę dla komercyjnych programów tego typu.

Wydana po polsku Dia pozwala na wykreowanie dowolnego wykresu, schematu blokowego czy też diagramu. Jako że zaimplementowano tu pokaźną bibliotekę symboli, możemy wstawiać do wymienionych przeróżne symbole – poczynając od inżynierii i elektryki, kończąc na obiektach ULM. Warto zaznaczyć, że Dia 0.97.2 wspiera własny format, który został oparty o popularny XML. Co może okazać się minusem dla niektórych osób, to fakt, że aplikacja nie posiada wsparcia dla formatów plików tworzonych w innym popularnym programie do tworzenia wykresów –  Microsoft Visio. Dla równowagi można za to na plus policzyć obsługę SVG i DXF.

Plik instalacyjny Dia ma rozmiar ok. 20 MB, więc jego pobieranie nie zajmie dużo czasu. Wypada dodać, że użytkownicy GIMP (aplikacja ta dostępna jest na innej stronie naszego vortalu) poczują się tu jak w domu, bowiem interfejs Dia wzorowany jest właśnie na tej aplikacji. Polecamy przetestowanie tego programu – po co wydawać pieniądze na komercyjne aplikacje do tworzenia prezentacji, skoro można mieć taką za darmo? A ponieważ Dia jest wciąż rozwijana, możemy spodziewać się kolejnych użytecznych funkcji w kolejnych jej wydaniach. Póki co wersja 0.97.2 jest ostatnia jak dotąd opublikowaną.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0