WindowsProgramyDirectX 10

DirectX 10 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Multimedia
Producent:
Microsoft Corporation
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
92,5 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
339

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Nowe możliwości graficzne
Minusy:
  • Zdarzają się problemy z bibliotekami DirectX, co kończy się koniecznością reinstalacji

DirectX 10 to pakiet bibliotek wspomagających generowanie grafiki komputerowej. Zestaw posiada szereg narzędzi pozwalających na wyświetlanie grafiki rastrowej, 3D, renderowanie tekstu, odtwarzanie plików wideo i audio, a także narzędzie wykorzystywane w grach sieciowych.

DirectX 10 to narzędzie bez którego generowanie grafiki na komputerze jest praktycznie niemożliwe. Narzędzie to ma wpływ nie tylko na obraz, ale i na dźwięk, o czym możemy się przekonać uruchamiając grę lub zaawansowane programy. Kolejne wersje DirectX wyznaczają kolejne stopnie ewolucji w grafice komputerowej. Jednym z najważniejszych składników Windows Vista jest rewolucyjna technologia graficzna. Zalety wielu najnowszych gier na Windows można poznać tylko dzięki nowoczesnej technologii stworzonej specjalnie dla Windows Vista - DirectX 10.  

Windows Vista jest w pełni kompatybilna z grami i sprzętem, które używają starszych wersji DirectX, jednak dostępny za darmo DirectX 10, działa tylko z kartami graficznymi na tyle zaawansowanymi, by sprostać zaawansowanej technologii.  

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0