WindowsProgramyDirectX 7

DirectX 7 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Multimedia
Producent:
Microsoft Corporation
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
6 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
8258

Nasza ocena:

Michał
3
Plusy:
  • Umożliwia odtwarzanie plików multimedialnych i aplikacji na starych wersjach systemu Windows
Minusy:
  • Archaiczne rozwiązania technologiczne nie pozwalają na jego użytkowanie

DirectX 7 to pakiet bibliotek API pozwalających na generowanie grafiki na platformie Windows. W skład zestawu wchodzą narzędzia odpowiedzialne za przetwarzanie grafiki 2D, 3D, umożliwiające oglądanie plików multimedialnych oraz pozwalające na analizowanie danych płynących z kontrolerów. Wersja 7.0 pojawiła się na rynku w 1999 roku i był rozwijana do 2000 roku, gdy została zastąpiona przez DirectX 8.0

Pakiet DirectX 7 był rozpowszechniany za darmo na platformie Windows 98/2000, ale wersja 7.1 została wydana jedynie na Windows Millennium Edition. Na współczesnych systemach DirectX 7 nie jest instalowany ze względu na archaiczność technologii, które wspiera.

Dziś DirectX 7, przez wielu, jest traktowany jako historyczna ciekawostka, ale mogą zdarzyć się sytuacje, że będzie potrzebna dokładnie taka wersja pakietu, mimo że Microsoft zapewnia o wstecznej kompatybilności. Aktualnie posiadacze nowych systemów operacyjnych powinni pobrać nowsze edycje DirectX, dostosowane do współczesnych kart graficznych i potrzeb użytkowników. W zależności od sytemu operacyjnego będą to: DirectX 9 (XP), DirectX 10 (Windows Vista) lub DirectX 11 (Windows 7, 8). Wszystkie wersje biblioteki znajdziecie na naszej stronie.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0