WindowsProgramyDirectX 9

DirectX 9 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Multimedia
Producent:
Microsoft Corporation
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
95.6 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
413

Nasza ocena:

Michał
5
Plusy:
  • Umożliwia odtwarzanie wielu gier i oprogramowania
Minusy:
  • Czasem pojawiają się błędy, które wymagają reinstalacji pakietu

DirectX 9 to najpopularniejsza wersja bibliotek pozwalająca na uruchamianie różnego rodzaju gier i oprogramowania wykorzystującego grafikę 2D i 3D.

Prezentowany tutaj pakiet został przygotowany z myślą o Windows XP oraz 2003 i miał swoją premierę w 2002 roku. Przez kilka lat był rozwijany i nadal jest najnowszą wersją DirectX dla nadal popularnego Windows XP. 

DirectX 9 składa się z API odpowiadających na tworzenie grafiki 2D, 3D, przetwarzane dźwięku, danych z kontrolerów ruchowych i klawiatur, a także odtwarzania plików multimedialnych: filmów, teledysków oraz plików dźwiękowych. Po instalacji, narzędzia składające się na pakiet działają całkowicie automatycznie – aplikacje wymagających funkcji DirectX same z niego korzystają. W przypadku braku zainstalowanych bibliotek, programy i gry wyświetlają błędy lub informacje o konieczności instalacji DirectX, więc jest to niezbędny składnik systemu Windows.

DirectX 9 jest całkowicie darmowym zestawem funkcji, które pozwalają na korzystanie z pełnych możliwości komputera. Jeśli twój komputer pracuje pod kontrolą Windows XP, powinieneś mieć zainstalowany DirectX9c, dostępny na naszej stronie. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0