WindowsProgramydoPDF 7.3.393

doPDF 7.3.393 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
Softland
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
4,01 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
341

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Sprawne działanie bez konieczności instalacji dodatków, sterowników itp.
  • Kilka przydatnych opcji edycyjnych.
Minusy:
  • Sporadyczne problemy z formatowaniem i układem znaków.

doPDF to bardzo prosty w obsłudze i w pełni bezpłatny program, zarówno do użytku prywatnego, jak i komercyjnego, za pomocą którego stworzymy pliki w coraz popularniejszym formacie PDF.

Za pomocą programu doPDF możemy przekonwertować dokument w praktycznie dowolnym formacie do pliku PDF. Obecnie dokumenty tego typu stają się coraz popularniejsze: aplikacje CV, listy motywacyjne, instrukcje obsługi, umowy, podania, rachunki etc. Niestety nie każdy pakiet biurowy oraz edytor tekstowy ma funkcję konwersji lub zapisu dokumentu bezpośrednio w formacie PDF. 

Program doPDF działa na podobnej zasadzie, co inne tego typu narzędzie dostępne w sieci. Po instalacji, narzędzie widoczne jest w systemie, jako wirtualna drukarka. Aby utworzyć plik PDF, w domyślnym edytorze tekstu, arkuszu kalkulacyjnym czy innym programie edycyjnym, zamiast tradycyjnego zapisania wystarczy „wydrukować” dokument za pomocą wirtualnej drukarki doPDF. Po ostatnich aktualizacjach program poradzi sobie z obsługą praktycznie wszystkich edytorów, np. Notatnik, Word, Excel etc.

Warto również wspomnieć o tym, że program poradzi sobie z „wydrukiem” strony internetowej lub innego materiału za sprawą współpracy z przeglądarkami internetowymi: Firefox, Opera, Google Chrome czy Netscape. W ustawieniach programu możemy ustawić końcowy rozmiar pliku, jego orientację (w pionie lub poziomie), ogólny układ, rozdzielczość etc. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że program nie wymaga instalacji żądnych dodatków ani komponentów typu NET Framework oraz GhostScript. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0