WindowsProgramyEclipse 4.3

Eclipse 4.3 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Eclipse Foundation
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
198,92 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
355

Nasza ocena:

Patryk Nowak
3,5
Plusy:
  • Ogromna uniwersalność ze względu na możliwość działania na wielu platformach systemowych.
  • Duże możliwości dzięki IDE dla wielu języków programowania.
  • Bardzo duża możliwość konfiguracji i wolna licencja Open Source.
  • Wiele dodatków i rozszerzeń.
Minusy:
  • Brak oficjalnej polskiej wersji językowej.
  • Dość duży apetyt na zasoby systemu.

Eclipse to bardzo rozbudowane i udostępniane na otwartej (darmowej) licencji Open Source oprogramowanie programistyczne stworzone przez firmę IBM. Największą zaletą programu jest jego otwarta licencja oraz ogromna liczba wielu wtyczek i rozszerzeń, dzięki czemu każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie. 

Za pomocą wtyczek i dodatków istnieje możliwość istotnego ulepszenia programu między innymi przez dodanie obsługi wielu języków tworzenia kodu. Wśród wspomnianych dodatków znajdziemy między innymi takie, które odpowiadają za wspomaganie pisania aplikacji w języku C++, C, Java, JavaScript, Actionscript 2, AmigaDT etc. Oprócz tego możemy tworzyć złożone GUI oraz weryfikować błędy, automatycznie uzupełniać składniki kodu itp. 

Dużą zaletą programu Eclipse jest fakt, iż został on napisany w Javie, dzięki czemu użytkownicy mogą go uruchamiać na różnych platformach systemowych – Windows, Linux itp. Oprócz składnika IDE, platforma posiada takie narzędzia, jak Web Tools Platform Project do budowania usług i aplikacji sieciowych, kompletne narzędzie do raportowania Business Intelligence and Reporting Tools, generator kodu Eclipse Modeling Framework, usługę C/C++ Development Tooling do rozwijania aplikacji w C/C++, jak również Graphical Editing Framework do tworzenia graficznych interfejsów użytkownika.

Podstawowa wersja programu – Standard – przeznaczona jest dla programistów, którzy specjalizują się w pisaniu programów w języku Java. Ze strony domowej producenta możemy pobrać liczne rozszerzenia i dodatki, które wprowadzają do funkcjonalności programu obsługę pozostałych języków programowania. Pamiętajmy również, że program Eclipse wymaga zainstalowanych w systemie specjalnych bibliotek Java 2 Runtime Enviroment.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0