WindowsProgramyEverest Home Edition 2.20 PL

Everest Home Edition 2.20 PL download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Lavalys
Licencja:
Darmowa z wyjątkiem zastosowań komercyjnych
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
4 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
414

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Ogromna baza wiedzy o posiadanym sprzęcie.
  • Możliwość monitorowania i sprawdzania wydajności sprzętu.
  • Bardzo prosta obsługa mimo zaawansowanych funkcji.
Minusy:
  • Niestety program nie jest już rozwijany.
  • Sporadyczne problemy z kompatybilnością i zgodnością z najnowszymi podzespołami.

Everest Home Edition to niezwykle przydatny i ceniony przez wielu użytkowników program, za pomocą którego dokonamy szczegółowej identyfikacji podzespołów zainstalowanych w komputerze, jak również programów, które zainstalowano na dysku twardym z systemem operacyjnym włącznie.

Praktycznie w każdym komputerze znajduje się całe mnóstwo podzespołów, oprogramowania, sterowników i ustawień. W obudowie znajdziemy płytę główną, procesor, pamięci, kartę graficzną (lub ich zestaw), muzyczną, sieciową, telewizyjną, do tego napędy i dyski twarde, a wszystko to opatrzone ustawieniami taktowania, mnożnikami, napięciami ze sterownikami na deser. Początkujący użytkownicy z pewnością mają problemy z wyszczególnieniem wszystkich elementów – nawet zaawansowani często zapominają, jakie taktowanie ma pamięć na karcie graficznej.

W takich przypadkach najlepiej sprawdzi się program Everest Home Edition. Aplikacja nie tylko wyświetla szczegółowe dane na temat zastosowanych w komputerze podzespołów, ale jest w stanie generować szczegółowe i przejrzyste raporty. Użytkownicy mogą sprawdzić szczegółowe parametry takich podzespołów, jak płyta główna, procesor, karta graficzna a nawet monitor. Nie zabraknie również danych o urządzeniach pamięci masowej, kartach sieciowych czy multimedialnych. 

Na deser dostaniemy informacje na temat urządzeń podłączonych za pomocą złącz PCI, Plug & Play, PCMCIA i USB, jak również dane na temat zarządzania energią, listę zasobów sprzętowych, informacje o drukarkach etc. Co ciekawe, program Everest Home Edition wyświetla również szczegółowe informacje na temat oprogramowania, czyli systemie operacyjnym, pracy w sieci, informacjach o zastosowanym oprogramowaniu, zaplanowanych zadaniach czy rozwiązaniach antywirusowych.

Warto również wspomnieć o możliwości przeprowadzania prostych testów wydajnościowych z funkcją monitorowania temperatury, napięcia etc. Na deser dostajemy możliwość stworzenia szczegółowego raportu – gotowy materiał możemy zapisać w różnych formatach plików tekstowych, jak również pod postacią pliku HTML oraz unikatowego pliku MHTML.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0