WindowsProgramyFirebird 2.5.2.26540

Firebird 2.5.2.26540 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Internet
Producent:
Firebird Foundation Inc.
Licencja:
GNU GPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
6,58 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
405

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • W pełni darmowa licencja umożliwiająca modyfikację kodu.
  • Bardzo bogata dokumentacja techniczna obejmująca pomoc i wsparcie.
  • Prosta i bezproblemowa instalacja.
Minusy:
  • Program skierowany raczej do zaawansowanych użytkowników.

Firebird to ogólnodostępna, relacyjna baza danych, która oferuje użytkownikom większość funkcji standardu ANSI SQL wspierając jednocześnie najpopularniejsze systemy operacyjne, takie jak Mac OS X, GNU/Linux, Solaris oraz co oczywiste, najnowsze generacje Microsoft Windows.

Do największych zalet programu Firebird należy przede wszystkim ogromna uniwersalność pod względem kompatybilności z oprogramowaniem i językami programowania, takimi jak: .NET, Java, Python, C++, Delphi, PHP, FreePascal, Ruby etc. Do najważniejszych cech aplikacji należy również bardzo duża liczba dedykowanych narzędzi do zarządzania zawartością i konfiguracją bazy oraz obsługa funkcji definiowanych przez użytkownika. 

Firebird oferuje również obsługę funkcji definiowanych przez użytkownika oraz wsparcie zapytań typu cross-database. Na uwagę zasługuje także proste zarządzanie transakcjami oraz obsługa wyzwalaczy i kursorów. Użytkownicy mogą również tworzyć zwykłe i przyrostowe kopie zapasowe bez zatrzymywania działania bazy oraz wykonywać szybki backup dużych baz tzw. online dump. Program można obsługiwać za pomocą biblioteki DLL oraz integrować z domenami Windows lub Active Directory. 

Producenci nie zapomnieli również o wsparciu dla Windows Trusted Authentication oraz standardowych funkcjach zabezpieczających dostęp. Na koniec warto wspomnieć o funkcjach API, służących do debugowania, monitorowania i audytu oraz możliwości rozbudowy programów za pomocą dodatków. Instalacja programu jest bardzo prosta, zaś po instalacji Firebird nie zajmuje wiele miejsca na dysku komputera. 

Program jest udostępniany na zasadzie otwartej licencji, co oznacza, że każdy może wprowadzać modyfikacje w kodzie dostosowując Firebird do indywidualnych preferencji. Na stronie domowej producenta możemy znaleźć bogatą dokumentację, poradniki, wskazówki, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania etc. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0