WindowsProgramyFirefoox 38.0.5

Firefoox 38.0.5 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Internet
Producent:
Mozilla Firefox
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
39,13 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
359

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Ogromna popularność i stabilność działania.
  • Dbałość o ciągłe aktualizacje.
  • Niezliczona liczba dodatków i wtyczek.
  • Bezproblemowa obsługa wszystkich standardów.
  • Spora liczba opcji konfiguracyjnych.
Minusy:
  • Sporadyczne problemy ze stabilnością.

Firefox w najnowszej wersji to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych w Polsce i na całym świecie. Tym razem filarem programu jest silnik Gecko, który spełnia najnowsze standardy internetowe zapewaniające wsparcie dla najświeższych silników kodowania tj. HTML5 i CSS3. To z kolei zapewnia bardzo wysoką wydajność wyszukiwania i bezproblemowe działanie najnowszych i najbardziej wymagających stron internetowych.

 

W przeciwieństwie do konkurencji, tj. przeglądarek Google Chrome oraz Internet Explorer, Firefox oferuje o wiele większe możliwości personalizacji i dopasowania programu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Z drugiej jednak strony, po zainstalowaniu, Firefox oferuje jedynie podstawową funkcjonalność oraz podstawowe opcje i możliwości. Dopiero rozszerzenia i dodatki sprawiają, że z prostej przeglądarki możemy stworzyć wielofunkcyjne i potężne narzędzie biurowe, kombajn multimedialny itp. Wszystko zgodnie z potrzebami użytkownika. Oczywiście nie zabrakło znanych z innych tego typu narzędzie dodatków tj. elementów nawigacyjnych, możliwości otwierania stron w osobnych kartach, blokowania irytujących wyskakujących okienek itp. 

 

Najnowsza przeglądarka Firefox zapewnia wsparcie dla HTTP/2, umożliwia również odtwarzanie mediów za pomocą HTML5. Na uwagę zasługuje także izolacja procesów dla poszczególnych wtyczek, dzięki czemu w przypadku problemów ze stabilnością istnieje możliwość wyłączenia problematycznego procesu bez konieczności wyłączania całej przeglądarki. Swoją drogą ilość rozszerzeń i wtyczek jest olbrzymia, dzięki czemu wszyscy, nawet wymagający użytkownicy znajdą coś dla siebie. A mowa tu o takich dodatkach, jak wiadomości i blogi, modyfikacje kart i wyświetlania, narzędzia językowe i słowniki, paski narzędzi, moduły do pobierania plików, dodatki poprawiające bezpieczeństwo i prywatność, wtyczki społecznościowe, multimedia itp. 

 

Twórcy przeglądarki Firefox postanowili skrócić cykl rozwojowy przeglądarki, dzięki czemu nową, poprawioną wersję dostajemy o wiele częściej niż kiedyś. Teraz cykl ten trwa około 6 tygodni, choć w międzyczasie również pojawiają się ważne poprawki i udoskonalenia. Oprócz tego pojawiły się 4 kanały aktualizacji: stabilny, beta, Aurora oraz Nightly. W kanale stabilnym pojawiają się kompilacje oficjalnie uznane za dojrzałe, w kanale beta utrzymywane są kompilacje nadchodzącej wersji Firefoksa – to idealne okazja dla niecierpliwych na sprawdzenie nowych rozwiązań. Jeszcze więcej nowości znajdziemy w wersji Aurora, choć tu warto pamiętać o tym, że są to rozwiązania testowe, często niestabilne. Kanał Nightly przeznaczony jest dla programistów i webmasterów. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0