WindowsProgramyFreeCAD 0.13

FreeCAD 0.13 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
FreeCAD Team
Licencja:
GNU LGPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
116 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
392

Nasza ocena:

Michał
4
Plusy:
  • Możliwość programowania
  • Moduł projektowania robotów
Minusy:
  • Tylko jeden silnik renderingu

FreeCAD powstał jako alternatywa dla komercyjnych programów do projektowania 2D i 3D w standardzie CAD.  W odróżnieniu od większości tego typu aplikacji, FreeCAD jest rozpowszechniany na licencji open source, więc jest nie tylko darmowy, ale również w pełni modyfikowalny, bowiem producent udostępnia kod programu i daje możliwość modyfikowania go tak, by spełniał potrzeby użytkownika. 

Program daje możliwość projektowania grafiki 3D oraz programowania w C++ i Pythonie: możliwe jest tworzenie skryptów lub wbudowywania w projekt całych aplikacji. Za generowanie silnika graficznego odpowiada silnik Open CASCADE Technology, pozwalający na kompleksowe operacje w środowisku trójwymiarowym.  Trójwymiarowe projekty można wyrenderować za pośrednictwem technologii POV-Ray. Aplikacja posiada narzędzia do tworzenie szkiców 2D, które można wyeksportować do PDF lub SVG. Program pozwala na pracę na plikach STEP, IGES, OBJ, STL, DXF, SVG, STL, DAE, IFC/OFF, NASTRAN oraz VRM. FreeCAD posiada również własny, skompresowany format .fcstd. 

FreeCAD został wyposażony w symulator ruchów robotów – jest to specjalny moduł, z innym interfejsem, który przyda się programistom i automatykom, który mogą dokładnie sprawdzić każdą zaprogramowaną akcję.

 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0