WindowsProgramyFreeCommander XE 2015 Build 685

FreeCommander XE 2015 Build 685 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Marek Jasinski
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
11,87 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
355

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4,5
Plusy:
  • W pełni darmowa licencja bez ograniczeń czasowych.
  • Obsługa wielu formatów plików, w tym również archiwów.
  • Intuicyjny i jasny interfejs w języku polskim.
  • Dość prosta i bezproblemowa obsługa.
Minusy:
  • Brak kilku przydatnych funkcji znanych z konkurencyjnych programów.
  • Początkujący użytkownicy mogą czuć się odrobinę przytłoczeni ilością funkcji.

FreeCommander to stworzony przez polskich programistów i co równie ważne, w pełni darmowy menadżer plików cieszący się sporą popularnością na całym świecie. Program jest skierowany zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych i wymagających użytkowników, którzy potrzebują kompleksowego programu do zarządzania wszystkimi plikami na różnych nośnikach danych. 

 

Co prawda obsługa programu mimo ogromnej ilości funkcji nie jest trudna i nie powinna przysporzyć problemów nawet początkującym, ale dopiero zaawansowani i doświadczeni użytkownicy docenią wszystkie opcje i rozpracują wszystkie meandry interfejsu Warto wspomnieć, że program posiada standardowy interfejs oparty na filozofii dwóch panelów zapoczątkowanej w programie Norton Commander. Co prawda opisywane narzędzie nie jest być może tak zaawansowane, ale oferuje dość dużą kolekcję przydatnych funkcji i rozwiązań. Do rąk użytkowników oddano między innymi możliwość obsługi plików skompresowanych, jak również funkcję niszczenia danych, co może się przydać np. w firmie lub użytkownikom, którzy pracują w domu. 

 

Rzecz jasna program oferuje podstawowe operacje na plikach i katalogach, takie jak kopiowanie, przesuwanie, usuwanie, zmiana nazwy etc. Ciekawą funkcją jest także trwałe wymazywanie plików bez możliwości ich odzyskania oraz funkcja dzielenia dużych plików na kilka mniejszych. Zaawansowani użytkownicy docenią możliwość dowolnej zmiany daty i atrybutów pliku jak również wyświetlania plików według zadanego filtra. Na deser dostajemy linię komend dla DOSa.

 

Oprócz tego za pomocą programu FreeCommander możemy dzielić pliki, tworzyć i weryfikować sumy kontrolne MD5, tworzyć miniatury plików graficznych oraz przeglądać nawet duże biblioteki zdjęć. Jeśli chodzi o interfejs, oprócz wspomnianego już dwusegmentowego panelu oraz polskiego języka, na uwagę zasługuje również możliwość wyświetlania wszystkich katalogów pod postacią drzewa. Ponadto program FreeCommander wyposażono w zaawansowaną wyszukiwarkę plików w różnych formatach oraz zintegrowaną obsługę plików w archiwach (ZIP, CAB, RAR) z możliwością przeglądania wszystkich zawartych w nich plików. 

 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0