WindowsProgramyGo-OO 3.2.1-11

Go-OO 3.2.1-11 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
Novell
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
181,49 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
504

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Bardzo prosta i intuicyjna obsługa – jasny i czytelny interfejs.
  • W pełni darmowa licencja bez reklam, opłat itp.
  • Wysoka wydajność i stabilność pracy.
  • Wiele opcji konfiguracyjnych oraz niezbędne narzędzia w pakiecie.
Minusy:
  • Wymaga konfiguracji oraz doinstalowania kilku dodatków: słowników, narzędzi etc.

Go-OO to bardzo ciekawy, bezpłatny i prosty w obsłudze pakiet biurowy, stanowiący świetną alternatywę dla płatnego pakietu Microsoft Office. Opisywany program został stworzony w oparciu o OpenOffice.org.

Najważniejszą cechą programu Go-OO jest przede wszystkim szybkość i stabilność działania. Tworzący pakiet programiści skupili się nie tylko na ponadprzeciętnej funkcjonalności, ale również na wydajności, dzięki czemu poszczególne składniki oprogramowania uruchamiają się bardzo szybko, sprawnie, zaś ich działanie jest stabilne i nie wykorzystuje dużej ilości zasobów systemowych.

Na uwagę zasługuje również większa interoperacyjność, głównie za sprawą wbudowanej funkcji importu plików OpenXML (format Microsoft Works) oraz jedną z najlepszych na rynku obsługę Excel VBA i grafik WordPerfect. Rzecz jasna w skład pakietu wchodzą niezbędne narzędzia, a wśród nich na uwagę zasługuje między innymi edytor tekstowy Writer, arkusz kalkulacyjny Calc, moduł bazodanowy Base, program graficzny Draw, a także program do tworzenia prezentacji Impress.

Najważniejszym składnikiem pakietu jest oczywiście Writer, czyli odpowiednik Worda z pakietu Office. Writer oferuje między innymi możliwość wstawiania w tekst grafiki, tabeli, wykresów i innych elementów. Nie zabrakło również arkuszy stylów, obsługi korespondenci seryjnej, rozbudowanego słownika, który podpowiada prawidłowe formy i poprawia błędy etc. Na uwagę zasługuje również funkcja podpowiadania wyrazów, co przy krótkim treningu może znacząco przyspieszyć pisanie.

Oprócz podstawy w postaci Writera, w pakiecie Go-OO znajdziemy także znakomity arkusz kalkulacyjny Calc oraz narzędzie do tworzenia baz danych Base. Jeśli chodzi o arkusz, cechuje go przede wszystkim intuicyjna obsługa oraz mnóstwo ciekawych funkcji i dodatków. Wśród nich na uwagę zasługuje automatyczna konwersja na Euro, obliczanie kursów na podstawie aktualnych kursów pobranych z Internetu, warto również zwrócić uwagę na swobodę w formatowaniu komórek.

Należy również wspomnieć o module Base, który pozwala tworzyć bazy danych, modyfikować tabele, formularze, zapytania i raporty. Moduł ten korzysta z wbudowanego silnika bazodanowego H-SQL. Do kompletu należy także doliczyć takie składniki jak Draw oraz Impress. Całość sprawia, że płatny Microsoft Office szybko traci pozycję lidera na polu pakietów biurowych do zastosowań domowych.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0