WindowsProgramyGParted 0.16.1-1

GParted 0.16.1-1 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
GParted Project
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
133 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
424

Nasza ocena:

Patryk Nowak
3,5
Plusy:
  • Bardzo potężne narzędzie do zarządzania partycjami.
  • Niezależna od systemu operacyjnego praca.
Minusy:
  • Tylko dla zaawansowanych użytkowników!
  • Możliwość uszkodzenia systemu.

GParted to bezpłatny i bardzo zaawansowany program do zarządzania partycjami na dyskach twardych komputera. Za pomocą tego programu możemy tworzyć, dzielić, kasować i kopiować dowolne partycje, a wszystko to bez potrzeby instalacji systemu operacyjnego.

Program jest oferowany w postaci pliku obrazu ISO, który należy nagrać na dowolny nośnik CD lub DVD za pomocą odpowiedniego programu. Po nagraniu programu na płytę należy ponownie uruchomić komputer pamiętając, aby nowo utworzony nośnik w napędzie optycznym. Za pomocą programu GParted możemy stworzyć nową, usunąć lub zmienić rozmiar już istniejącej partycji. 

Program poradzi sobie z obsługą większości znanych systemów plików, między innymi FAT32, FAT16, NTFS, EXT2, EXT3 oraz EXT4. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z programu może prowadzić do uszkodzenia systemu oraz skasowania znajdujących się na dysku danych. Przed rozpoczęciem pracy z GParted zalecane jest utworzenie kopii bezpieczeństwa. Proces zmiany wielkości partycji lub ich kopiowania może zająć nawet kilka godzin. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0