WindowsProgramyGPU-Z 0.7.2

GPU-Z 0.7.2 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
TechPowerUp
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
1,28 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
280

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Niezwykle prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Program wyświetla wszystkie niezbędne informacje na temat karty graficznej.
  • Obsługa niemal wszystkich dostępnych na rynku kart graficznych.
Minusy:
  • Brak możliwości zmiany ustawień, np. prędkości wentylatorów czy taktowania rdzenia.

GPU-Z to w pełni darmowe, niewielkie i niezwykle przydatne oprogramowanie, za pomocą którego odczytamy wszystkie parametry karty graficznej zainstalowanej w komputerze. 

Za pomocą programu GPU-Z możemy między innymi dowiedzieć się, jaki model karty graficznej jest zainstalowany w komputerze, jakie są jej dokładne parametry, w jakim trybie działa, w jakiej technologii został wyposażony rdzeń procesora graficznego, jaka jest data produkcji, wersja BIOSu etc. Oprócz tego program GPU-Z informuje o tym, jakie technologie obsługuje karta graficzna, tj. OpenCL, CUDA, PhysX, CrossFire itp.

Program GPU-Z oprócz podstawowych informacji wyświetla również dane na temat ilości potoków renderujących, wielkości oraz rodzaju wbudowanej pamięci, rodzaju szyny itp. Nie zabrakło również specjalnej zakładki, w której znajdziemy dane o taktowaniu rdzenia procesora graficznego, pamięci oraz temperaturze całego układu wraz z prędkością obrotową wbudowanego wentylatora.

Obsługa programu, ze względu na jego informacyjny charakter jest niezwykle prosta i nawet początkujący użytkownicy bez wiedzy informatycznej i doświadczenia z pewnością poradzą sobie z odczytem wszystkich informacji. Kolejną zaletą GPU-Z jest fakt, iż nie wymaga on instalacji – po ściągnięciu wystarczy uruchomić plik wykonywalny. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0