WindowsProgramyHWMonitor 1.23

HWMonitor 1.23 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
CPUID
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
1,10 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
461

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Niezwykle prosta i bezproblemowa obsługa programu.
  • Bardzo rzetelne i dokładne informacje generowane przez program.
  • Idealne narzędzie do kontrolowania poziomu temperatury podkręconych podzespołów.
Minusy:
  • Wersja oferująca rozszerzone funkcje (Pro) jest niestety płatna.

HWMonitor to w pełni bezpłatne i bardzo proste w obsłudze oprogramowanie do monitoringu poszczególnych parametrów pracy różnych podzespołów zainstalowanych w komputerze. 

Za pomocą programu HWMonitor możemy monitorować parametry takich podzespołów, jak procesora wraz z poszczególnymi rdzeniami, chipsetu, karty graficznej, dysku twardego, pamięci, a w przypadku urządzeń przenośnych takich jak notebooki, ultrabooki czy netbooki, również baterii. 

Program podczas swej pracy korzysta z tak zwanych sensorów termalnych montowanych fabrycznie na poszczególnych podzespołach w komputerze, takich jak płyta główna (zazwyczaj w kilku miejscach; przy procesorze, pamięciach, chipsecie etc.) procesor, karta graficzna itp. Ponadto, oprócz informacji czerpanych z różnych czujników, program HWMonitor korzysta również z danych generowanych przez inne technologie, np. takie jak S.M.A.R.T. - w tym przypadku generowane są szczegółowe dane na temat pracy dysku twardego.

Program HWMonitor jest również wspierany przez inne oprogramowanie lub dodatki do powłoki systemu – możemy np. zainstalować specjalny widżet na pulpit komputera, który będzie wyświetlał generowane przez program dane. Ponadto podczas pracy, program wyświetla nie tylko wartości chwilowe, ale również zapisuje minimalne i maksymalne wartości generowane przez wszystkie podzespoły, dzięki czemu użytkownik może ocenić, w których momentach pracy temperatura np. procesora lub dysku drastycznie wzrasta, a w których jest na optymalnym poziomie. 

Za pomocą programu HWMonitor możemy również stworzyć szczegółowe raporty z pracy komputera np. podczas całego dnia pracy i eksportować je do pliku tekstowego. Na stronie producenta znajdziemy również wersję portable programu, która nie wymaga instalacji i jest gotowa do działania zaraz po uruchomieniu pliku wykonywalnego – możemy np. taki plik skopiować na pamięć przenośną, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z programu na każdym komputerze bez konieczności instalacji. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0