WindowsProgramyInkscape 0.48.4-1

Inkscape 0.48.4-1 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
Inkscape Team
Licencja:
GNU GPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
34.09 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
523

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Wygodny pakiet narzędzi
  • Wysoka funkcjonalność
  • Otwarta licencja
Minusy:
  • brak wsparcia dla obsługi formatu CDR

Inkscape to aplikacja stworzona do pracy z grafiką wektorową. Opiera się na SVG, czyli formacie stworzonym przez W3C, który jest standardem w tego typu pracach. Oferuje mnóstwo możliwości – od pracy z krzywymi i tekstem po obsługę kanałów alfa. Jako że pobranie Inkscape nie kosztuje ani grosza, można polecić go każdemu, kto szuka tego typu aplikacji. Z pewnością program nie zawiedzie użytkownika, choć wiele osób na minus liczy mu brak wsparcia dla obsługi formatu CDR, a także brak możliwości zapisu wyjściowego jako PDF. Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że mnóstwo innych formatów ma całkowitą kompatybilność z tą aplikacją.

Jeśli chodzi o systemy operacyjne, da się bez problemu uruchomić Inkscape pod Windows 7. Nie będzie też problemów z działaniem aplikacji na Vista i XP. Dobra wieść dla użytkowników Linuxa - istnieje wersja Inkscape pod Ubuntu; jest także wersja pod Mac – obie znajdują się na osobnych stronach naszego portalu. 

A jak się posługiwać tym programem? Jako że w sieci można znaleźć wiele stron poświęconych grafice wektorowej, z pewnością na niejednej znajduje się tutorial Inkscape, dzięki któremu można doskonale zrozumieć zasady działania tego narzędzia. A ponieważ istnieje polska wersja Inkscape, dzięki której nikt nie będzie mieć problemów ze zrozumieniem opcji czy też ustawień konfiguracji programu. Jakie są efekty pracy – pokazuje to znajdująca się przy tym opisie galeria z Inkscape. Oczywiście to tylko losowe przykłady. Najlepiej sprawdzić samemu, co można osiągnąć dzięki aplikacji.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0