WindowsProgramyInternet Explorer 8

Internet Explorer 8 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Internet
Producent:
Microsoft Corp.
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
16.2 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
394

Nasza ocena:

Patryk Nowak
3
Plusy:
  • Funkcja przeglądania prywatnego
Minusy:
  • Przeglądarka nie jest tak stabilna jak konkurencyjne

Windows Internet Explorer 8 to archiwalna wersja przeglądarki internetowej dedykowana XP oraz Vista. Specjalne wersje tej przeglądarki zostały wydane osobno na każdy z tych systemów dostosowując się do nich funkcjonalnie, a zwłaszcza wizualnie. Istnieją także różne wersje jeśli chodzi o strukturę procesora dlatego można pobrać zarówno IE 8 x86, jak i IE 8 x64. Premiera finalnej wersji Microsoft Internet Explorer 8 miała miejsce w marcu 2009 roku i była poprzedzona licznymi wersjami beta tego programu, testowanymi przez użytkowników. 

 

W porównaniu do Internet Explorer 7, twórcy z Microsoft zdecydowali się na poprawę błędów odkrytych w poprzednich wersjach tej przeglądarki, dzięki temu Windows IE 8 jest dużo bardziej bezpieczny i funkcjonalny. Jedną z najważniejszych nowości jest funkcja „In Private”, która pozwala na eksplorację sieci bez jednoczesnego zapisywania naszych poczynań w formie historii. Inną ciekawą funkcją, tym razem wpływającą na szybsze wyszukiwanie informacji, jest opcja „Sugestie wyszukiwania”, która sama proponuje nam pomoc w poszukiwaniu. Internet Explorer 8 został wyposażony także w liczne akceleratory, a więc mini programy mające na celu pomóc użytkownikowi zaabsorbować informacje wyświetlane w oknie przeglądarki. Jeżeli więc mamy jakiś anglojęzyczny termin, którego nie rozumiemy wystarczy na niego kliknąć i użyć odpowiedniego akceleratora, który w szybki sposób nam go przetłumaczy. Microsoft zdecydował się także na „Grupowanie kart”, które są automatycznie sortowane z uwzględnieniem ich relacji. Grupy kart są oznaczone specjalnym kolorem, dzięki czemu łatwo je odróżnić. Microsoft IE 8 wprowadza także całkowicie nowy pasek narzędzi, który w jeszcze bardziej precyzyjny sposób pozwala na wyszukiwanie słów kluczowych w tekście strony. Jedna z najważniejszych zmian w najnowszym Internet Explorer 8 to możliwość przywrócenia poprzednio zamkniętej sesji. Jest to bardzo przydatne, zwłaszcza, gdy przeglądarka zostaje zamknięta przypadkowo, lub w razie jakiegoś błędu.

 

Zmian i nowości jest całkiem sporo, a to tylko część z nich. Wiele z najważniejszych jest niewidocznych dla oka zwykłego użytkownika i wiążą się one głównie z bezpieczeństwem i stabilnością. Według zapowiedzi Internet Explorer 8 ma pozwolić użytkownikom na bezpieczne surfowanie po sieci, a najnowsza odsłona tej przeglądarki internetowej ma być pozbawiona luk, które mogłyby zagrażać użytkownikom. Oczywiście Internet Explorer 8 jest za darmo dostępny, dzięki czemu posiadacze starszych wersji tej przeglądarki mogą ją w łatwy i darmowy sposób zaktualizować. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0