WindowsProgramyJoomla! 3.1.4

Joomla! 3.1.4 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Internet
Producent:
Open Source Matters, Inc.
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
7,97 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
390

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Bardzo prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Liczne opcje konfiguracyjne.
  • Możliwość szybkiego stworzenia strony internetowej od podstaw.
  • Nawet dla początkujących i niedoświadczonych użytkowników.
Minusy:
  • Nieco uboga biblioteka szablonów.
  • Mało zaawansowanych funkcji.
  • Brak wsparcia dla MySQL 6.x.

Joomla! to niezwykle popularny system zarządzania treścią na stronach internetowych oparty o otwartą licencję Open Source. Do największych zalet usługi należy przede wszystkim bardzo prosta i intuicyjna obsługa oraz ogromne możliwości rozbudowy, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Za pomocą Joomla! możemy stworzyć zarówno proste i mało skomplikowane strony internetowe, jak i zaawansowane wielopoziomowe witryny korporacyjne. Użytkownicy programu chwalą przede wszystkim jego elastyczność, która pozwala na rozszerzenie funkcjonalności o nowe dodatki, rozszerzenia, narzędzia etc. W sieci możemy znaleźć mnóstwo dodatków, dzięki czemu każdy użytkownik może dostosować system do zarządzania treścią na strona internetowych do własnych preferencji i wymagań.

Prostą witrynę internetową po odpowiednim przerobieniu możemy wzbogacić o proste aplikacje webowe, małe portale, proste serwisy społecznościowe etc. Na uwagę zasługuje również system motywów graficznych, który umożliwia proste i szybkie dostosowywanie wyglądu serwisu do indywidualnych preferencji. Warto wspomnieć, że Joomla! została napisana w języku PHP i bazuje na popularnym systemie baz danych MySQL. 

Instalacja i konfiguracja projektu nie powinna przysporzyć problemów nawet początkującym użytkownikom, którzy nie mają doświadczenia programistycznego ani wiedzy webmasterskiej. Po odpowiednim skonfigurowaniu, Joomla! umożliwia stworzenie podstawowej strony internetowej zaledwie w kilka-kilkanaście minut. Do rąk początkujących oddano również bogatą bibliotekę poradników, wskazówek, dokumentacji etc. 

Pamiętajmy, że do instalacji systemu Joomla! niezbędna jest obecność kilku programów, takich jak serwer Apache Apache 2.x lub IIS 7, PHP 5.2 lub nowszy. Oprócz tego warto wyposażyć się w system baz danych MySQL 4.1.x. Niestety Joomla! nie wspiera najnowszego standardu MySQL 6.x.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0