WindowsProgramyK-3D 0.8.0.1

K-3D 0.8.0.1 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
K-3D
Licencja:
GNU LGPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
78 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
369

Nasza ocena:

Patryk Nowak
3,5
Plusy:
  • Kilka silników renderingu
  • Darmowa, otwarta licencja
Minusy:
  • Możliwości mniejsze niż w wielu innych programach

K-3D to aplikacja służąca do modelowania 3D, tworzenia animacji i renderowania. Program pozwala na zmianę oświetlenia, dowolne cofanie i powtarzanie zmian; w korzystaniu z licznych funkcji K-3D pomocne mogą stać się wbudowane przewodniki po programie. K-3D może być z powodzeniem wykorzystywany przez profesjonalistów. 

Jedną z najważniejszych zalet, wyróżniających program od wielu innych narzędzi do modelowania 3D, jest łatwa obsługa. Interfejs jest ergonomicznie zaprojektowany, dzięki czemu projektowanie nie nastręcza problemów. Warsztat pracy jest całkiem dobrze wyposażony: narzędzia do modelowania, cieniowania oraz teksturowania. Program pozwala na korzystanie z powierzchni NURBS. Projekty można wyrenderować bezpośrednio w programie K-3D, przy wykorzystaniu jednego z silników: Aqsis, Pixie, BMRT, PRman, 3Delight, Render Dot C. 

Aplikacja jest rozpowszechniania w ramach licencji GNU General Public License, dzięki czemu możliwe jest samodzielne modyfikowanie źródła i dostosowanie K-3D do swoich wymagań. Warto również zwrócić uwagę, że dzięki temu, aplikacja jest dostępna na wielu platformach: Linux, Microsoft Windows, Mac OS X, FreeBSD.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0