WindowsProgramyLotus Symphony 3.0.1

Lotus Symphony 3.0.1 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
IBM Corporation
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
259 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
309

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Bardzo wygodna obsługa głównie za sprawą intuicyjnego interfejsu oraz obecności zakładek.
  • Wszystkie najważniejsze opcje w wygodnym bocznym panelu.
  • Bardzo bogata baza danych szablonów, grafik, animacji etc.
Minusy:
  • Szwankujący i niedopracowany słownik, który nie wykrywa wszystkich błędów.
  • Niekiedy pojawiają się problemy ze stabilnością.

Lotus Symphony to zaawansowane oprogramowanie biurowe zawierające w sobie takie składniki, jak program do edycjii tekstu, do tworzenia prezentacji multimedialnych i arkuszy kalkulacyjnych. Program charakteryzuje się łatwością obsługi, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy bez doświadczenia poradzą sobie ze wszystkimi opcjami.

W pakiecie Lotus Symphony znajdziemy między innymi narzędzie Lotus Symphony Documents, który świetnie sprawdzi się zarówno przy edycji, tworzeniu lub przeglądaniu prostych, jak również złożonych dokumentów w zastosowaniu biznesowym i prywatnym. Na uwagę zasługuje także Lotus Symphony Presentations do tworzenia prezentacji graficznych, które następnie mogą zostać przekształcone na tradycyjny pokaz slajdów.

Za pomocą programu możemy tworzyć prezentacje od podstaw lub skorzystać z predefiniowanych w bazie danych szablonów prezentacji o zróżnicowanym charakterze wizualnym. Oprócz tego w pakiecie Lotus Symphony znajdziemy narzędzie Lotus Symphony Spreadsheets do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych zarówno według szablonów, jak również całkowicie od podstaw. W najnowszej odsłonie programu wprowadzono między innymi obsługę skryptów VBA, obiektów OLE z Office 2007 oraz standardu ODF 1.2.

Na uwagę zasługują także liczne nowości, takie jak paski boczne, możliwość własnoręcznego układania narzędzi na paskach, zastosowano również nową galerię clipartów, wdrożono dużą liczbę świeżych szablonów dokumentów, wizytówek i etykiet. Oprócz tego opracowano nowe układy stron prezentacji, nowe animacje, wprowadzono więcej czcionek i obiektów graficznych. Co ciekawe, istnieje możliwość pobrania słowników poprawnej pisowni dla 22 języków. Z pewnością przydatną nowością jest również opcja wyświetlania prezentacji na wielu monitorach jednocześnie.

W programie Lotus Symphony zastosowano także całkowicie nowy silnik tworzenia wykresów i nowe rodzaje wykresów, takie jak stożek, cylinder, piramida etc. Wprowadzono również wsparcie dla autotekstu, zagnieżdżonych tabel, nowych typów pól tekstowych, wprowadzono także obsługę większej ilości formuł i funkcji wbudowanych w arkuszu kalkulacyjnym. Użytkownicy będą mogli również skorzystać z możliwości eksportu dokumentów do formatu PDF. Program Lotus Symphony wyposażono w mechanizm automatycznych aktualizacji.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0