WindowsProgramyLTspice IV 4.19e

LTspice IV 4.19e download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
Linear Technology
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
13,6 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
346

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Darmowa licencja
  • Możliwość wirtualnego testowania układów
Minusy:
  • Brak polskiej wersji językowej

LTspice IV to bardzo nietypowy program graficzny. Nie będziemy w nim edytować zdjęć czy grafik, ale posłuży nam do zaprojektowania układów elektronicznych. Jak więc widać, to specjalistyczna aplikacja, która może być nieocenioną pomocą dla osób zajmujących się elektroniką zawodowo, jak i prywatnie. Co ważne, pobranie LTspice nie wiąże się z koniecznością uiszczania żadnych opłat – jest całkowicie darmowy. Jakie rzeczy można w nim robić?

Niedostępny w polskiej wersji językowej, LTspice pozwala na kreowanie układów mieszanych, a także analogowych. Stworzony w programie układ można również od razu w nim przetestować. Dzięki temu wiadomo od razu, jakie będą skutki jego działania. Aplikacja oferuje wszystkie niezbędne elementy – od diod po stabilizatory.  

LTspice IV pozwala także na wprowadzanie parametrów układu na dwa sposoby – pierwszy to ręczny, drugi zaś – automatyczny. Wszystko to sprawia, że program cieszy się dość duża popularnością wśród użytkowników oraz osób zajmujących zawodowo elektroniką. Tym bardziej, że dostępny tu tryb symulacji pozwala na sprawdzenie zmian natężenie i napięcia prądu w czasie działania układu.

Aplikacja będzie działać bez problemów na wszystkich używanych aktualnie systemach Windows, czyli XP, Vista i 7. Polecamy jej sprawdzenie także osobom, chcącym zajmować w przyszłości elektroniką. To doskonały poligon do ćwiczeń i zdobywania wiedzy na temat układów elektronicznych. Nie kosztuje to ani złotówki, więc zachęcamy gorąco do ściągnięcia LTSpice IV z tej właśnie strony.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0