WindowsProgramyMATLAB R2013B

MATLAB R2013B download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Edukacja i nauka
Producent:
The MathWorks, Inc.
Licencja:
Trial
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
7778

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4,5
Plusy:
  • Ogromne możliwości przeprowadzania obliczeń
  • Język programowania MATLAB
Minusy:
  • Eksperci wykazują, że język MATLAB ma szereg wad, ale mimo tego - zachowuje on wysoką funkcjonalność

MATLAB R2013B to popularny program komputerowy stanowiący interaktywne środowisko do przeprowadzania obliczeń naukowych i inżynierskich oraz tworzenia symulacji komputerowych. Jego nazwa to połączenie dwóch słów - Matrix i Laboratory. Jest ona związana z pierwotnym zastosowaniem programu, czyli obliczeniami macierzy. 

MatLab jest przeznaczony do wykonywania skomplikowanych obliczeń matematyczno-inżynierskich. Głównym celem Matlab jest szybkie rozwiązywania zagadnień naukowo-technicznych, dzięki dostępowi do wydajnych metod obliczeń i wizualizacji komputerowych. Efektywne osiągnięcie tego celu możliwe jest przez automatyzację każdego etapu pracy: od zbierania danych, poprzez ich analizę aż po sprawdzanie wyników. Matlab stał się ważnym narzędziem w pracy badawczej i dydaktycznych oraz w projektowaniu i pracach rozwojowych, a także we wszelakich dyscyplinach, poczynając od inżynierii finansowej po nauki biologiczne. Oficjalny dystrybutor Matlab (firma ONT Oprogramowanie Naukowo-Techniczne) oferuje bezpłatne webinaria Matlab po polsku. Wszystkie webinaria Matlab są za darmo, aby z nich skorzystać należy zarejestrować się na stronie oficjalnej. Matlab dostępny jest w wersji komercyjnej lub edukacyjnej. Aby zapoznać się z cennikiem Matlab w wersji polskiej, wejdź na stronę oficjalnego dystrybutora - www.ont.com.pl.

Oprócz gotowych skryptów bądź napisanych własnoręcznie w wewnętrznym języku programowania Matlaba, możliwości oprogramowania można dodatkowo rozszerzać poprzez doinstalowywanie dodatkowych zestawów narzędzi przeznaczonych do rozwiązywania określonych problemów. Aby ułatwić dalszą obróbkę wyników uzyskanych podczas obliczeń język Matlaba doskonale integruje się z innymi aplikacjami lub językami programowania (C, C++, Fortran, Java, COM, i Microsoft Excel). Matlab posiada rozbudowane funkcje rysowania wykresów oraz graficznej wizualizacji obliczeń (poprze animację) i wyników. A¬by praca z programem była wygodna i dostosowana do potrzeba indywidualnych użytkownika, interfejs można dowolnie konfigurować. Matlab do pobrania ze strony oficjalnej producenta.

Matlab R2013B, najnowszy produkt firmy MathWorks, posiada spora liczbę nowości. Najnowszy Matlab został wyposażony w nowy projekt przeglądarki dokumentacji, bezpośredni dostęp do Matlab Central File Exchange z MATLABa i wiele nowych opcji interfejsu. Rozszerzono wsparcia dla procesorów wielordzeniowych w MATLABie i Image Processing Toolbox oraz równoległego przetwarzania w Statistics Toolbox. Dodano interfejs w Parallel Computing Toolbox służący do zarządzania tablicami rozproszonymi na klastrze obliczeniowym. Istnieje możliwość przetwarzania większych plików przez Image Processing Toolbox. Nowoscia jest wsparcie wyszukiwania i pobierania zbiorów danych geograficznych z serwerów Web Map Service (WMS) przez Mapping Toolbox oraz możliwość globalnej konfiguracji parametrów arytmetyki stałoprzecinkowej w Fixed-Point Toolbox. Jeśli chcesz wypróbować Matlab ściągnij go ze strony producenta – szczegóły pod spodem.

Matlab nie jest też freeware.Trial jest do ściągnięcia ze strony www.mathworks.com po wypełnieniu formularza. Wersja ewaluacyjna działa 15 dni. Nie jest dostępne dla Matlab spolszczenie. Nie jest możliwy Matlab download prosto z pobierz.pl. Można także wypróbować program zapisując się na szkolenie poprzez oficjalnego dystrybutora, firmę Oprogramowanie Naukowo-Techniczne. Szczegóły na stronie www.ont.com.pl.

Wymagania systemowe Systemy operacyjne Microsoft, na jakich pracuje Matlab to Windows 7, Windows XP z Service Pack 2 lub 3, Windows Server 2003 z Service Pack 2 lub R2, Windows Vista Service z Pack 1 or 2, Windows Server 2008 – wszystkie w wersjach 32- i 64-bitowych.

Wypróbuj Matlab za darmo – wypełnij formularz na stronie producenta. Zapraszamy do działu Nauka, gdzie znajdziesz podobne do Matlab programy.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0