WindowsProgramyMaxima 5.31.1

Maxima 5.31.1 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Edukacja i nauka
Producent:
Maxima Team
Licencja:
GNU LGPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
31 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
447

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Otwarta licencja
  • Możliwość rysowania wykresów 2D i 3D
  • Czytelny interfejs
Minusy:
  • Brak polonizacji

Maxima to system algebry komputerowej (CAS) służący do obliczeń i przekształceń na wyrażeniach numerycznych i symbolicznych.

Maxima potrafi wykonywać działania i operacje takiej jak: różniczkowanie, całkowanie, potrafi liczyć wielomiany Taylora, transformaty Laplaca, równania różniczkowe i liniowe oraz wiele innych. Maxima pracuje równie efektywnie zarówno z liczbami jak i wektorami czy macierzami. Program posiada możliwość przedstawienia wyniku w postaci liczby lub funkcji - w przypadku obliczeń symbolicznych. Program posiada również doskonały moduł rysujący dwu i trójwymiarowe wykresy funkcji. Maxima wyróżnia się prostym interfejsem z niewielkim paskiem narzędziowymi, zawierającym najważniejsze funkcjonalności. Wyniki obliczeń mogą być eksportowane do formatu TeX.

Mimo, że Maxima wywodzi się z programu stworzonego w renomowanym Massachusetts Institute of Technology, została udostępniona za darmo, w otwartej licencji. Dzięki temu, aplikacja jest dostępna na Windows, Linux, MacOS X oraz FreeBSD, NetBSD oraz Android.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0