WindowsProgramyMemtest86 4.3.1

Memtest86 4.3.1 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Chris Brady
Licencja:
GNU GPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0,60 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
340

Nasza ocena:

Patryk Nowak
3,5
Plusy:
  • Możliwość skrupulatnego przetestowania pamięci RAM.
  • Program nie wymaga instalacji.
  • Prosta i bezproblemowa obsługa programu.
Minusy:
  • Początkujący użytkownicy mogą mieć problem z obsługą programu.

Memtest86 to w pełni bezpłatne, udostępniane na zasadach otwartej licencji GNU General Public License oprogramowanie, za pomocą którego przeprowadzimy skrupulatne testy zainstalowanej w komputerze pamięci operacyjnej RAM (w architekturze Intel/AMD x86). 

Program Memtest86 to idealne narzędzie do testowania stabilności pamięci operacyjnej RAM. Jeśli komputer się zawiesza, jest niestabilny lub się restartuje, w pierwszej kolejności należy przetestować pamięć RAM. Co prawda umożliwia to wbudowany system BIOS, jednak oferowane tam testy bazowe są zbyt ogólne i pomijają wiele błędów. W takich wypadkach idealną alternatywą jest aplikacja Memtest86.

Zdaniem wielu użytkowników, program Memtest86 jest najskuteczniejszym rozwiązaniem do testowania pamięci operacyjnej RAM. Za jego pomocą możemy zidentyfikować wszystkie błędy fizyczne w pamięci zainstalowanej w komputerze. W najnowszej odsłonie programu możemy między innymi wybierać różne tryby testowania pamięci, dopierać różne opcje etc. Pojawił się również poprawiony silnik skanujący, oferujący między innymi nową funkcję One Pass. 

Obsługa programu wbrew pozorom nie jest skomplikowana, choć początkujący użytkownicy mogą mieć w początkowej fazie problemy. W pierwszej kolejności powinniśmy stworzyć specjalnie przygotowaną płytę CD/DVD lub przenośną pamięć podłączaną do komputera za pośrednictwem złącza USB. Po umieszczeniu płyty w nośniku lub pamięci w złączu USB restartujemy komputer, dzięki czemu uzyskamy dostęp do mechanizmu rozruchowego Syslinux, opartego na systemie Linux. Reasumując, zamiast instalować program na dysku, nagrywamy program na wymieniony wcześniej bootowalnym nośniku.

Warto wspomnieć, że program Memtest86 udostępniany jest w oparciu o warunki licencji GNU General Public License. Zgodnie z jej zasadami, program jest całkowicie darmowy z możliwością przetwarzania jego kodu źródłowego z zastrzeżeniem jednoczesnego udostępniania kodu źródłowego. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0