WindowsProgramyMemtest86+ 4.20

Memtest86+ 4.20 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Samuel Demeulemeester
Licencja:
GNU GPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0,07 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
320

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Program jest niezależny od systemu i nie wymaga instalacji.
  • Aplikacja może być stosowana na każdym systemie operacyjnym: Windows, Linux, Mac OS X etc.
  • Możliwość skrupulatnego wyszukiwania błędów pamięci RAM.
Minusy:
  • Sporadyczne błędy w działaniu.
  • Początkujący użytkownicy mogą mieć problem z obsługą programu.

Memtest86+to bardzo popularny i ceniony nie tylko przez zaawansowanych, ale i początkujących użytkowników program do testowania sprawności i stabilności pamięci operacyjnej RAM zainstalowanej w komputerze opartym o architekturę Intel/AMD/VIA x86.

Program Memtest86+ jest skierowany raczej do zaawansowanych użytkowników, choć początkujący również poradzą sobie z obsługą. Zdaniem wielu osób to idealne narzędzie do testowania stabilności pamięci operacyjnej RAM. Jeśli komputer się zawiesza, jest niestabilny lub się restartuje, w pierwszej kolejności należy przetestować pamięć RAM. Co prawda umożliwia to wbudowany system BIOS, jednak oferowane tam testy bazowe są zbyt ogólne i pomijają wiele błędów. 

Warto wspomnieć, że program Memtest86+ nie wymaga instalacji i pracuje całkowicie niezależnie od systemu operacyjnego. Programu nie instalujemy w tradycyjny sposób, a jedynie nagrywamy na dyskietkę, pamięć przenośną USB lub dowolną płytę CD/DVD. Aby przeprowadzić test, wkładamy nośnik do napędu lub złącza USB, a następnie ponownie uruchamiamy komputer. Podczas działania Memtest86+ diagnozuje pamięć za pośrednictwem kilkunastu algorytmów. 

Należy również wspomnieć, że program Memtest86+ został stworzony w oparciu o oryginalne narzędzie Memtest86, jednak jest staranniej rozwijany i udoskonalany przez twórców. W najnowszej wersji programu pojawiło się wsparcie dla najnowszych procesorów oraz chipsetów, jak również udoskonalono silnik testujący przyspieszając tym samym cały proces sprawdzania pamięci RAM o około 20 procent. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0