WindowsProgramyMicrosoft Word 2013

Microsoft Word 2013 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
Microsoft Corporation
Licencja:
Trial
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
126 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
1898

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4,5
Plusy:
  • Jeden z najpopularniejszych edytorów tekstu na świecie.
  • Prosta i intuicyjna obsługa.
  • Ogromna ilość opcji edycyjnych.
  • Możliwość edytowania plików PDF.
  • Możliwość wklejania bezpośrednich linków do filmów online.
Minusy:
  • Mimo ogromnych zalet, w sieci znajdziemy w pełni darmowe i równie ciekawe alternatywy.

Microsoft Word w wersji 2013 to najnowsza wersja niezwykle popularnego edytora tekstów przygotowanego przez firmę Microsoft specjalnie na system Windows w wariancie 7 i 8.

Obecnie Microsoft Word to prawdopodobnie najpopularniejszy edytor tekstu na świecie, składnik równie znanego i lubianego pakietu biurowego Microsoft Office, również w wersji 2013. Podobnie jak poprzednik, tak samo najnowsza wersja powinna znaleźć się w pakiecie oprogramowania praktycznie każdego komputera, zarówno użytkowanego przez przeciętnego użytkownika – ucznia, studenta lub osoby, która korzysta ze sprzętu sporadycznie – jak i profesjonalistę, który na komputerze zarówno pracuje, jak i czyta książki, pisze listy etc.

Za pomocą programu Microsoft Word 2013 stworzymy od podstaw, edytujemy, lub po prostu przejrzymy dowolne dokumenty zapisane w wielu popularnych formatach. Rzecz jasna treść w tych dokumentach możemy dowolnie formatować, zmieniać, edytować czcionki (ich kolor, styl, wielkość etc.), modyfikować układ treści, wklejać obrazki, tabele a nawet klipy filmowe. Program ten stanowi świetne narzędzie zarówno do tworzenia krótkich notek lub listów, jak również do długich prac semestralnych, licencjackich, magisterskich etc.

Oczywiście nie warto wspominać o takich opcjach, jak spisy treści, przypisy czy komentarze, gdyż funkcje te były obecne już w poprzednich częściach. Wypada za to wspomnieć o najważniejszych zmianach w edycji 2013. Otóż w najnowszej wersji Microsoft Word posiada możliwość edycji plików PDF, co można uznać za mała rewolucję. Dzięki takiej możliwości nie musimy korzystać z płatnych edytorów lub skomplikowanych programów. Należy również zwrócić uwagę na ciekawe opcje przeglądania, które spodobają się tym, którzy częściej czytają, niż edytują.

Chodzi przede wszystkim o opcję ułatwiającą czytanie, czyli po prostu „Tryb czytania”. W tym przypadku wszystkie narzędzia do edytowania, które mogą rozpraszać uwagę, są ukrywane, ale narzędzia przydatne podczas czytania, takie jak Definiuj, Przetłumacz i Wyszukaj w sieci Web, są cały czas dostępne. Na uwagę zasługuje również nowa opcja powiększania obiektu – wystarczy dwukrotnie kliknąć lewym przyciskiem myszy, aby powiększyć tabele, wykresy i obrazy w dokumencie, wypełniając nimi ekran. Ciekawostką jest również tzw. „Wznawianie czytania”, czyli możliwość wznowienia czytania od momentu, w którym skończyliśmy zamykają program.

W najnowszej edycji programu Microsoft Word 2013 znajdziemy także opcje wklejania plików wideo online, które możemy przeglądać bezpośrednio w oknie programu bez konieczności przechodzenia do przeglądarki internetowej. Nowością jest także rozpoczynanie pracy od wyboru szablonu. Po otwarciu programu Word 2013 zobaczymy zestaw nowych szablonów, ułatwiających rozpoczynanie pracy nad dokumentem, a także listę ostatnio wyświetlanych dokumentów, dzięki której możemy błyskawicznie wrócić do ostatnio używanego pliku. Wersja testowa programu pozwala na korzystanie ze wszystkich opcji przez 60 dni od momentu instalacji.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0