WindowsProgramyMotyl 2013

Motyl 2013 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Bezpieczeństwo
Producent:
Adalex
Licencja:
Trial
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
2.1 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
575

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Możliwość kompleksowego kontrolowania dostępu do komputera i Internetu.
  • Bardzo skuteczna analiza i ewentualna blokada szkodliwych treści na stronach internetowych.
Minusy:
  • Niestety program oferowany jest na zasadzie licencji testowej – w sieci możemy znaleźć bezpłatne alternatywy.

Motyl to bardzo kompleksowe oprogramowanie udostępniane na zasadzie licencji testowej, za pomocą którego użytkownicy, w głównej mierze rodzice mogą kontrolować wykorzystanie zasobów Internetu blokując swoim pociechom dostęp do stron zawierających nieodpowiednie treści – erotykę, pornografię, przemoc, treści propagujące sekty etc.

Oprócz tego za pomocą programu Motyl zablokujemy dostęp do różnego rodzaju chatów, stron z bramkami SMS etc. jak również możliwość uruchamiania komunikatorów internetowych, takich jak Gadu-Gadu. Tlen.pl. ICQ itp. Na uwagę zasługuje bardzo skuteczny mechanizm działania – program analizuje treść strony, z którą użytkownik chce się połączyć pod kątem zawartości m.in. niedozwolonych słów.

W przypadku występowania słów kluczowych, zawartych w bardzo obszernym słowniku, aplikacja zablokuje lub zamknie stronę. Taka technika działania sprawia, że Motyl świetnie poradzi sobie zarówno ze starymi witrynami, które są znane ze złej opinii, jak również z nowymi stronami, które niedawno powstały. Program Motyl ma wbudowane słowa kluczowe, których wystąpienie na stronie spowoduje jej zamknięcie – są to zarówno słowa polskojęzyczne, jak i obcojęzyczne.

Do pozostałych funkcji programu Motyl należy zaliczyć między innymi możliwość włączenia kontroli treści wprowadzanych z klawiatury oraz podgląd zawartości schowka. Na uwagę zasługuje również bardzo przydatna funkcja blokowania możliwości uruchamiania na komputerze dowolnych programów. Na deser dostajemy narzędzie blokujące możliwość edycji rejestru oraz Menedżera zadań.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0