WindowsProgramyMyPaint 1.1.0

MyPaint 1.1.0 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
Martin Renold
Licencja:
GNU GPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
8,6 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
626

Nasza ocena:

Michał
4,5
Plusy:
  • Możliwość stosowania palet kolorów z GIMP-a
  • Darmowa licencja
  • Wysoka jakość silnika programu
  • Obsługa warstw
Minusy:
  • Brak filtrów

MyPaint to aplikacja dla miłośników rysowania, która świetnie współpracuje z tabletami graficznymi. Cechą charakterystyczną jest wysoka jakość silnika programu, która zapewnia niezwykłą precyzję przeniesienia ruchów ręki na wirtualny papier. 

Łatwą pracę gwarantuje przejrzyste menu dostępne w języku polskim oraz duża liczba możliwość doboru odpowiednich pędzli. Użytkownik może dobrać sobie jeden z wielu pędzi i samodzielnie zmodyfikować jego parametry (np. filtry), tak by jak najlepiej odpowiadał wymaganiom. Podczas pracy nad rysunkiem możliwe jest stosowanie palet kolorów z GIMP-a lub samodzielne przygotowanie sobie odpowiednich barw. Program posiada 16 typów mieszania warstw.

Mimo, że interfejs jest kompaktowy i nie powinien przeszkadzać podczas rysowania, producent dał możliwość prostego wyłączenia go za pomocą jednego przycisku. Wówczas znika paleta kolorów, warstw oraz paski narzędziowe – użytkownik zostaje sam na sam ze swoim dziełem.

MyPaint jest aplikacją całkowicie darmową, a jej kod źródłowy może być modyfikowany – wystarczy pobrać odpowiednie materiały ze strony producenta i wprowadzić swoje modyfikacje. Program jest dostępny na platformie Windows, Linux oraz Mac.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0