WindowsProgramyNetBeans 7.3.1

NetBeans 7.3.1 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
NetBeans
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
223,8 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
413

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Bardzo duża elastyczność i wieloplatformowość.
  • Duża ilość ciekawych i przydatnych dodatków.
Minusy:
  • Raczej dla zaawansowanych i doświadczonych użytkowników.
  • Sporadyczne problemy ze stabilnością na systemie Windows.

NetBeans to zintegrowane środowisko programistyczne opracowane specjalnie do pracy z językiem Java. Głównym celem programu jest zmaksymalizowanie wydajności pracy oraz przyspieszenie budowy aplikacji Java.

Oprócz tego, program NetBeans oprócz pomocy przy pracy z programami i aplikacjami Java, umożliwia również tworzenie usług Web Services i aplikacji przeznaczonych na urządzenia mobilne. Co prawda obecnie na rynku panują inne języki programistyczne, zaś mobilne aplikacje Java powoli przechodzą do lamusa, mimo to opisywany język programowania jest nadal niezwykle popularny i bardzo często stosowany przy tworzeniu prostych i mało skomplikowanych projektów. 

Wypada również wspomnieć, że oprócz standardowych funkcjonalności, program NetBeans oferuje swojemu użytkownikowi bardzo dużą elastyczność – w każdej chwili możemy zainstalować specjalne rozszerzenie, które wprowadzi obsługę i wsparcie innych języków programowania, takich jak C i C++. Oprócz tego, program oferuje wsparcie dla tworzenia aplikacji w architekturze SOA, użycia XML i schematów XML, BPEL i Java Web Services czy modelowania UML. 

W sieci możemy również znaleźć takie rozszerzenie, jak NetBeans Profiler, które wprowadza możliwość śledzenia wykorzystania procesora oraz zużycia pamięci przez daną aplikację. Należy również wspomnieć o dodatku o nazwie NetBeans Mobility Pack, które dodaje do środowiska programistycznego specjalny debugger umożliwiający monitorowanie uruchamianych programów mobilnych. Na koniec należy wspomnieć o tym, że sam program NetBeans został napisany w języku Java, dzięki czemu oferuje wieloplatformowość – możemy go uruchomić na wielu dystrybucjach Linuxa oraz generacjach systemu Microsoft Windows. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0