WindowsProgramyNotepad++ 6.5

Notepad++ 6.5 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
N++ Team
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
7,16 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
565

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Bardzo duża liczba obsługiwanych języków programowania.
  • Spora liczba dodatkowych opcji edycyjnych i konfiguracyjnych.
  • Prosta i bezproblemowa obsługa.
Minusy:
  • Dość ubogi słownik pojęć i wyrazów.

Notepad++ to w pełni bezpłatny i bardzo funkcjonalny edytor tekstowy, który może również pełnić funkcję edytora kodu źródłowego. Zdaniem wielu użytkowników, to idealna alternatywa dla wbudowanego w system operacyjny Windows Notatnika.

Program Notepad++ z powodzeniem poradzi sobie z obsługą takich języków programowania, jak Javascript, RC file, makefile, nfo, doxygen, ini, batch, Objective-C, CSS, Pascal, Perl, Python, Lua, Unix Shell Script, Fortran, NSIS, C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, ASP, VB/VBS, SQL i Flash. Trzeba przyznać, że rozpiętość obsługiwanych języków jest naprawdę imponująca i z pewnością zadowoli nawet wybrednych i bardzo wymagających użytkowników.

Do najważniejszych funkcji programu Notepad++ należy przede wszystkim autouzupełnianie, które przyda się nie tylko początkującym, ale i zaawansowanym użytkownikom. Oprócz tego aplikacja oferuje możliwość pracy na wielu kartach, podział ekranu, jak również narzędzie wyszukiwania i zamiany ciągu znaków (wyrazów, linijek, fraz, sentencji itp.). Nie zabrakło także obsługi pluginów i makr, zaś przejrzysty i intuicyjny interfejs w języku polskim sprawia, że praca z edytorem Notepad++ jest prosta i bezproblemowa.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0